Tech hvg.hu 2021. június. 04. 11:33

Frissítést küld az Apple az AirTagre, megnehezíti az illegális nyomonkövetést

Az Apple egy olyan frissítést küld az áprilisban bemutatott AirTagre, aminek köszönhetően leghamarabb 8, legkésőbb pedig 24 órán belül csipogni fog az eszköz.

Az Apple még április közepén mutatta be az AirTaget, a kütyüt, amelynek érkezéséről régóta lehetett már pletykákat hallani. A kulcstartó méretű eszközt bármire ráakaszthatjuk, és többek között arra jó, hogy a vállalat Lokátor szolgáltatásával ugyanúgy meg tudjuk keresni, mint eddig a lakásban vagy egy házibuliban széthagyott iPhone-unkat.

A megjelenése után azonban kiderült, másra is kiválóan alkalmas a készülék: például arra, hogy megtaláljunk vele egy ellopott biciklit. Ehhez nem kell mást tenni, mint valahová – például az ülés alá – rögzíteni a készüléket, majd a Lokátor szolgálatáson keresztül követni azt.

iFixit

És a probléma pont ezzel van: a követéssel. Az AirTag ugyanis az "eltűnés" után három nappal ad csak ki hangot magából, ami miatt alkalmas arra, hogy valakit napokon, vagy akár heteken keresztül is folyamatosan nyomon kövessünk a tudta nélkül. Az Apple ezért úgy döntött, kiküszöböli ezt a hibát, és egy frissítéssel módosítja ezt az időintervallumot, így a három nap helyett csak 8-24 órának kell eltelnie a csipogásig.

[Valaki kipróbálta, hogyan követhető egy országon keresztül egy Apple AirTag]

Az Apple szerint ha valaki egy AirTaget talál, akkor elég csak összekötnie azt egy iPhone-nal vagy egy NFC-képes eszközzel, amelyen keresztül segítséget kap, hogy miként is lehet letiltani a kütyüt.

A frissítést már kiadta az Apple, így hamarosan minden AirTagre megérkezik.

A CNet beszámolója szerint az Apple az AirTag és az androidos eszközök összepárosításáról most nem beszélt, de azt ígérte, még az idei évben további részlekettel áll majd elő ezzel kapcsolatban.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.