Hamarosan újabb funkcióval bővül a Vodafone Magyarország Alapítvány és az Országos Mentőszolgálat közös ÉletMentő applikációja – közölte a Vodafone. A fejlesztésnek köszönhetően videókapcsolat létesíthető majd a mentésirányító központ és a bajbajutottak között.
A fejlesztők reményei szerint a videóhívás funkció nagy segítséget jelenthet a mentési folyamatban részt vevőknek közlekedési balesetek vagy sürgősségi ellátást igénylő helyzetek esetén, segítségével a telefonos elsősegélynyújtás is sokkal hatékonyabbá válhat. A hallássérült segélykérők számára különösen fontos lehet a videós segélykérő funkció.
Mentőhíváskor a segítségnyújtás folyamatát nagyban befolyásolja, hogy milyen információk jutnak el a mentésirányító központba: korábban az egyetlen kapcsolat a telefonhívás volt, azonban az ÉletMentő alkalmazásnak köszönhetően ez kiegészült a hívó fél pontos tartózkodási helyével és egészségügyi adataival kapcsolatos információkkal – hangsúlyozza az újítás apropóján kiadott közlemény, hozzátéve, hogy mindezen plusz információ jelentősen lerövidítheti a megfelelő segítség elindításához szükséges időt. Ezen javíthat tovább az újítás:
a videóhívás funkció segítségével a diszpécserek láthatják az esetek valós körülményeit.
Az androidos telefonokra és iPhone-okra is ingyenesen letölthető ÉletMentő appban hamarosan elérhető videókapcsolat funkció fontos segítséget jelenthet többek között közlekedési balesetek és egyéb sürgősségi ellátást igénylő helyzetek esetén, hiszen létfontosságú információkat nyújthat a mentésirányító központ számára az eset jellegéről, a sérültek számáról és egészségi állapotuk súlyosságáról.
Az újítás segítheti az elsősegélynyújtást is: a videóhívás lehetővé teszi a diszpécser számára, hogy részletesen ellenőrizze a beteg/sérült aktuális egészségi állapotát (például a sérülés súlyosságát) és az ezt követően nyújtott elsősegélyt.
[Nagy ötlet: szirénázó drónnal törnék az utat a mentőautóknak]
A halássérült hívók számára hatékonyabb kommunikációs platformot teremt az újítás: egyrészt a korábbinál sokkal átfogóbb információkat tudnak szolgáltatni a mentésirányító központnak, másrészt a videókapcsolat a jelnyelvi kommunikációt is lehetővé teszi számukra.
Az ÉletMentő applikációt az indulás óta eltelt több mint egy évben 530 ezer alkalommal töltötték le és 3200 esetben nyújtott segítséget.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.