Tech hvg.hu 2021. május. 25. 11:03

“Amikor egy iPhone-t kell használnom, úgy érzem, mintha visszazökkennék a középkorba"

Egy, az Apple-lel kapcsolatos cikk megjelenése után nem más kritizálta az amerikai gyártót, mint az egyik legnépszerűbb üzenetküldő, a Telegram kitalálója.

Komoly Apple-ellenes offenzívába kezdett az interneten a titkos üzenetküldésre alkalmas Telegram alapítója, miután elolvasott egy cikket, amely az amerikai gyártó egyik adatközpontjával foglalkozott. A témát a The New York Times dolgozta fel, és egész pontosan arról írtak, hogy az Apple állítólag hozzáférést engedélyezett a kínai vezetésnek a Kujjang városában található rendszerükhöz.

A hír Pavel Durovhoz, a Telegram első emberéhez is eljutott, aki nem kímélte a céget: az Apple szerinte jól ért ahhoz, hogy túlárazott, elavult termékeket forgalmazzon, ráadásul minden vásárlójukból egy digitális rabszolgát csinálnak. Durov mindemellett az iOS-t is kritizálta:

“Minden alkalommal, amikor egy iPhone-t kell használnom az iOS-alkalmazásunk teszteléséhez, úgy érzem, mintha visszazökkennék a középkorba"

– fogalmazott az üzenetküldő feltalálója a TweakTown szerint.

Drovnak az sem tetszik, hogy az Apple telefonjaira csakis egyetlen helyről lehet alkalmazásokat letölteni, míg az Androidnál sokkal nagyobb szabadság jár. (Ehhez tegyük azért hozzá: a másodlagos források kikerülése adatbiztonság szempontjából sem mellékes, a felhasználók így ugyanis nem kerülhetnek veszélyes helyzetbe, hiszen nem tudnak kétes alkalmazásokhoz hozzáférni.)

A Telegram-alapító azzal zárta a kommentjét, hogy az Aple totalitárius megközelítést alkalmaz, amelyet láthatóan a Kínai Kommunista Párt is nagyra értékel. A cégvezető ezzel a NYT állítólagos cikkére utalt vissza.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.