Tech hvg.hu 2021. április. 07. 09:53

Mark Zuckerberg nem a Messengeren küldi a titkosított üzeneteit, más alkalmazást használ

A Facebook legutóbbi adatszivárgása Mark Zuckerberg életébe is betekintést enged. Igaz, csupán egy apró részlet erejéig.

Egy újabb adatszivárgás eredményeként 533 millió Facebook-felhasználó személyes adata vált böngészhetővé az interneten. A kikerült információk közt főként telefonszámokat találni, de egyes esetekben e-mail címek is nyilvánosak lettek. Az incidens komolyságát jól mutatja, hogy a károsultak közt több százezer magyart is találni.

A Facebook első embere, Mark Zuckerberg ugyancsak az érintettek között van, de az ő személye más okból is kínossá teszi az ügyet: a programozóból lett milliárdost a telefonszáma alapján a Signal egyik felhasználójaként azonosította egy kiberbiztonsági szakértő, Dave Walker. Erről egy képernyőfotó is tanúskodik:

A Signal egy titkosított üzenetváltásra alkalmas szolgáltatás, amely a sima Facebook Messengernél jóval biztonságosabb funkciókkal rendelkezik. Ugyan a Messengeren is lehet titkosított üzenetet küldeni, de ott csakis akkor válik ez lehetővé, ha a felhasználók engedélyezik azt. A Signalon mindez az alapbeállítás része, eleve így, rejtve zajlik a kommunikáció.

A történet másik pikantériája, hogy néhány hónapja éppen a Signal lett az online csevegést választók egyik kedvelt appja. Többen pedig a szintén Facebook-érdekeltségnek számító WhatsAppról tértek át erre a szolgáltatásra, miután a cég bejelentette: egy változtatás következményeként a korábbinál is több adatot fognak gyűjteni a WhatsApp-fiókok tulajdonosaitól.

A kiberkutató szerint Zuckerberg a hasonló célra alkalmas Telegramra nem regisztrált.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.