Ez lesz a második üzemképes példány a világon.
Helyreállít a Svájci Katonai Múzeum egy ritka, második világháborús német Királytigris nehézharckocsit, amely a második megmaradt üzemképes példány lesz a világon a háború kimenetelének megfordítására szánt szuperpáncélosból.
A Tigris 2-ként is ismert nehézharckocsit valószínűleg a francia hadseregtől kapta a semleges Svájc a világháború után; a harci jármű vélhetően részt vett az arnhemi csatában és az ardenneki offenzívában.
A 68 tonnás monstrum egyike annak a nyolc Panzerkampfwagen VI Ausf. B hivatalos elnevezésű harckocsinak, amely fennmaradt az 1944-ben gyártott mintegy 490 példányból.
A leghíresebb világháborús német harckocsi a Tigris, de a Királytigris nagyobb, jobban felfegyverzett volt és nagyobb teljesítményű ágyúval rendelkezett. Páncéljának vastagsága helyenként elérte a 18,5 centimétert.
Swiss museum restores German 1944 'King Tiger' tank to working order
FULL, Switzerland - A Swiss museum is restoring a rare King Tiger tank used by Nazi Germany's 506th Heavy Tank Battalion on the Western Front and hopes it will become the second driveable King Tiger left in the world.
Nem tudni pontosan, miként került Svájcba a ritka példány. Ismert azonban, hogy a világháború után sok harckocsit szétosztottak a szövetségesek között tanulmányozás céljából, Svájcba a franciák révén kerülhetett. Az észak-svájci Fullban működő katonai múzeum 2006-ban jutott a birtokába.
Mindazok, akik jelentősebb adománnyal támogatják a szuperharckocsi helyreállítását, maguk is vezethetik majd a 700 lóerős gépóriást a múzeum melletti mezőn.
A Királytigris "szörnyű állapotban" került a svájci múzeumhoz, csupa víz és rozsda volt, miután évtizedeken át ki volt téve az időjárás viszonytagságainak.