A mesterségesintelligencia-alapú szoftverek egyik vezető fejlesztő cége azt vizsgálta, milyen szempontok alapján váltanak újabb telefonra az amerikai felhasználók. Bár manapság minden az 5G-ről szól, meglepő módon ez nem hozza igazán lázba a felhasználókat.
Az elmúlt esztendő alapjaiban változtatta meg mobileszköz-használati szokásainkat, soha még nem használtuk ilyen sokszor ezeket a készülékeket munkára, tanulásra, szórakozásra, kommunikációra. Sokszor bizonyulnak túlélési eszközöknek a mobilok, miután sokszor csak ezek segítségével léphetünk kapcsolatba másokkal, ezek biztosítják a szórakozást.
Ilyen helyzetben volt kíváncsi a BlinkAI (a mesterségesintelligencia-alapú szoftverek egyik vezető fejlesztője) arra, hogy mit várnak a fogyasztók okostelefonjuktól, milyen szempontokat vennének figyelembe, ha új készüléket vennének. 2021 februárjában több mint ezer felhasználót kérdeztek meg, az amerikai lakosságra súlyozva. A válaszadók 55 százaléka iPhone-os volt, az androidosok elsősorban Samsung-eszközöket (27 százalék) használnak.
Kiderült, hogy az 5G nem túl fontos szempont, sokkal lényegesebb a hosszabb akkumulátor-élettartam, a nagyobb tárhely, a gyorsabb processzor, a jobb fotó-/videóminőség, az 5G fontosságát csak 34 százalék emelte ki. A két tábort összehasonlítva: az androidosok még inkább vágynának 5G-re, mint az Apple telefonjait használók (36 százalék vs. 32 százalék), és jobban vonzza őket a jobb processzor is (47 százalék az iPhone-osok 43 százalékával szemben).
A férfiak és nők között is van különbség, a hölgyeket inkább sarkallja frissítésre a jobb minőségű fotók és videók készítésének lehetősége, mint a férfiakat (47 százalék vs. 33 százalék). Viszont az is kiderült, hogy a nők „hűségesebbek”: tízből nagyjából négyen (39 százalék) gondolják úgy, hogy három évnél hosszabb ideig megtartják jelenlegi készüléküket, szemben a férfiak 31 százalékával.
Az új fénykép- és videofunkciók tekintetében az éjszakai fényképezés és az éjszakai videó mód képminőségének javítása miatt frissítenének a legtöbben (44 százalék), ezt az optikai zoom (22 százalék), az előre és hátrafelé néző kamerák (18 százalék), a 8K videó (9 százalék) és a hármas hátoldali kamera (7 százalék) követte.
Úgy tűnik, az éjszakai videók minősége fájó pont mind az androidosok, mind az iPhone-t használók számára. Az Android-felhasználók több mint a negyede (26 százalék), az iPhone-felhasználók 23 százaléka ismeri el, hogy nem elégedett az éjszakai videók minőségével. Összehasonlításképpen: az Android-felhasználók mindössze 4 százaléka és az iPhone-felhasználók 3 százaléka panaszkodott a nappali videók minőségére.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.