Tech hvg.hu 2020. november. 27. 13:15

Kiszivárgott pontszám: ilyen erős lehet a Snapdragon 875 mobilos csúcsprocesszor

Kiszivárgott egy AnTuTu-teszt eredménye, ami azt mutatja, mire lehet képes a Qualcomm decemberben érkező új csúcsprocesszora, a Snapdragon 875. Ha jók a számok, durva teljesítménynövekedés várható.

A Qualcomm a tervek szerint decemberben mutathatja be Snapdragon 875 processzorát, amely a 2021-es androidos csúcsmobilok jelentős részében biztosíthatja majd a zökkenőmentes működést. (Hogy melyekben, azt ebben a listában foglaltuk össze.) Emellett a cég a Snapdragon 775G-vel is előáll majd, ami a felső-középkategóriás készülékekben dolgozhat.

A kínai közösségi oldalra, a Weibóra felkerült adatok alapján a GSMArena azt írja, a lefuttatott AnTuTu-tesztben 740 ezer pontot ért el a processzor, ami majdnem 25 százalékkal jobb eredményt jelent, mint amire a jelenlegi legerősebb Snapdragon-chip, a 865+ képes.

Wccftech

Ha hihetünk az eddigi információknak, egy Cortex-X1-es processzor döcög majd benne, 2,84 GHz-es órajelen. Emellett három Cortex-A78-as ketyeg majd a chipben 2,42 GHz-en, míg az energiatakarékos Cortex-A55-ös mag 1,8 GHz-es működést jelent. A grafikus feladatoknál az 5 nanométeres gyártási technológiával készült Adreno 660-as GPU segít majd be.

Ha stimmel ez a pontszám, durván erősebbek lehetnek 2021-ben az androidos csúcstelefonok

A Qualcomm még be sem mutatta Snapdragon 875 lapkakészletét, azonban - ha igazak a kiszivárogtatások - az AnTuTu benchmarkban igencsak jól szerepelt az áramkör, maga mögé utasította riválisait.

A Snapdragon 775G-ről egyelőre nem sokat tudni, ám az AnTuTu-teszt során 530 ezer pontot kapott a teljesítményére a chip, ami 65 százalékkal jobb eredmény, mint amit a Snapdragon 765G ért el.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.