Tech hvg.hu 2020. november. 26. 10:03

Nem viccelt az Apple: tényleg brutálisan erős lett a MacBook Air az M1 processzorral

A friss AnTuTu-teljesítményteszten több mint 1 millió pontot ért el az Apple új processzora. Ezzel az eredménnyel magabiztosan vezet a gyártó más chipjeivel szemben.

Amikor az Apple november elején bemutatta az Intel chipek leváltására hivatatott, saját tervezésű M1 processzorát, a cég szuperlatívuszokban beszélt a teljesítményéről: minden eddiginél nagyobb teljesítmény, minden eddiginél alacsonyabb fogyasztás mellett.

AnTuTu

Az M1 processzorral szerelt MacBook Airen nemrég sikerült elvégezni az AnTuTu-tesztet, ami megmutatja, hogy milyen teljesítményt lehet kisajtolni belőle. A laptop a 8 GB RAM-mal és az 512 GB tárhellyel szerelt konfigurációja 1 119 243 pontot zsebelt be.

A SparrowsNews szerint a teszt során a legérdekesebb az volt, hogy amikor az iOS alkalmazásokat futtatták le a gépen – a macOS Big Sur operációs rendszer képes natívan futtatni az M1 processzorral szerelt gépeken az iOS-es alkalmazásokat –, akkor az AnTuTu úgy érzékelte, hogy egy iOS 14.2-t futtató iPad Próval van dolga.

Mindez azonban nem azt jelenti, hogy ettől gyengébben teljesített volna a MacBook Air. Sőt, az iPad Próba szerelt A12Z processzorhoz képest – ami szintén Apple-fejlesztés – a CPU 50 százalékkal, a GPU pedig 45 százalékkal teljesített jobban, és a memória is gyorsabbnak bizonyult az iPad Próénál.

SparrowNews

Ez az eredmény azért is különösen izgalmas, mert bár az A12Z 7 nanométeres gyártási technológiával készül, az M1 megjelenéséig ez volt az Apple legjobb processzora – vagyis még az iPhone 12-be szerelt A14-es chipnél is erősebbnek bizonyult.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Serdült Viktória 2025. február. 17. 14:52

Rodrigo Ballester, az MCC tanára, „wokebuster”: Mint volt uniós tisztviselő, szégyellem magam

Az Orbán-kormányt érő nemzetközi kritikák erőszakosabbak, mint bármelyik magyar kormányzati kampány, az MCC-ben pedig magas szintű a véleménynyilvánítás szabadsága – vallja Rodrigo Ballester, a közpénzzel és részvénycsomagokkal kistafírozott kormányközeli think tank tanára, aki 15 év uniós munka után váltott magyarországi karrierre. Az öt nyelven beszélő szakember magyarul még nem tud, az Orbán-kormány miniszteri biztosaként a kutatás és a felsőoktatás „nemzetköziesítéséért” felel. Mi volt a legnagyobb kultúrsokk, ami itt érte? Miért ezek „élete legjobb évei”? Mit érez Budapest utcáit járva?