Tech hvg.hu 2020. november. 16. 18:03

A Huawei szerint itt az ideje, hogy a britek meggondolják magukat az 5G-ügyben

A Huawei szerint a britek csak azért zárták ki az 5G-fejlesztésekből a Huaweit, mert az Egyesült Államok pártjára álltak a kereskedelmi háborúban, és nem azért, mert a kínai cég kiberbiztonsági szempontból veszélyt jelent.

Új, de nem egészen váratlan ötlettel rukkolt elő a Huawei az amerikai elnökválasztás után. A The Guardian beszámolója szerint Victor Zhang, a kínai vállalat alelnöke szerint az Egyesült Királyságnak meg kellene változtatnia a korábbi döntését, és hagynia, hogy a Huawei beszálljon az 5G-s fejlesztésekbe.

Zhang azzal érvelt, hogy a britek nem nemzetbiztonsági okokból sújtották szankcióval a Huaweit, hanem azért, mert az Egyesült Államok és Kína között zajló kereskedelmi háborúban az USA pártjára álltak.

Az Egyesült Királyságban még júliusban tiltották meg, hogy a Huawei eszközeit használják a mobilhálózatokban, 2020. december 31-től pedig illegális lesz a készülékek beszerzése. A brit kiberbiztonsági központ ugyanakkor jelezte, nem talált semmilyen "titkos kódot" vagy "hátsó kaput" a Huawei eszközeiben, amivel kémkedni tudtak volna a kínaiak. Ennek ellenére a védelmi bizottság októberben sürgette, hogy a Huawei teljes infrastruktúráját tiltsák be 2025-től.

A Huawei valószínűleg a TikTok példáját látva igyekszik megpuhítani a döntéshozókat. A kínai ByteDance által működtetett appot november 12-ig kellett volna betiltani az Egyesült Államokban, ám – valószínűleg az amerikai elnökválasztás miatt – ez nem történt meg. Az amerikai döntéshozók szerint ugyanakkor csak azért nem léptek a határidő lejártakor, mert két bírósági eljárás is folyamatban van az ügyben, és amíg azok nem érnek véget, addig nem akarnak dönteni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?