Tech hvg.hu 2020. augusztus. 07. 14:08

Feltörték az Intel hálózatát, 20 GB bizalmas adatot loptak ki

Az Intel jelenleg is vizsgálja azt az adatszivárgást, amely során jelentős mennyiségű üzleti titok és más bizalmas információ került ki a céges hálózatról a nyílt internetre. Állítólag hackertámadás történt.

Ha kívánt is valamit az Intel a 2020-as évre, az egészen biztos, hogy nem azt, hogy így alakuljanak a dolgaik. Az Apple bejelentette a saját processzorát, amivel leváltják a Macekben lévő inteles chipeket, emellett pedig a cég nagy lemaradásban van, és csak 2022-re készülhet el a korábban már beígért modern processzorával. Emiatt be is perelhetik a céget. Mindezek tetejébe pedig még a fel is törték a vállalat rendszerét.

A ZDNet beszámolója szerint a hackerek a cég belső hálózatába bejutva mintegy 20 GB-nyi bizalmas információt loptak ki. Az adatokat egy svájci rendszermérnök, Till Kottmann tette közzé, aki azt mondta, egy névtelen hackertől kapta a csomagot.

ZDNet

A lap által felkért kiberbiztonsági kutatók azt mondták, a közzétett adatok valóban az Inteltől származnak. A fájlok többek között a különböző chipek terveit, specifikációit, valamint a hozzájuk tartozó iránymutatásokat tartalmazzák, egészen 2016-ig visszamenőleg.

Bár az Intel még javában vizsgálja a kiberbiztonsági incidenst, azt már most tudni, hogy sem a vásárlók, sem pedig a dolgozók adatai nem sérültek. Rossz hír ugyanakkor, hogy a kiszivárgott BIOS-kód miatt a jövőben könnyebb dolguk lehet majd a hackereknek mindenféle számítógépes támadásoknál.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. február. 17. 14:52

Rodrigo Ballester, az MCC tanára, „wokebuster”: Mint volt uniós tisztviselő, szégyellem magam

Az Orbán-kormányt érő nemzetközi kritikák erőszakosabbak, mint bármelyik magyar kormányzati kampány, az MCC-ben pedig magas szintű a véleménynyilvánítás szabadsága – vallja Rodrigo Ballester, a közpénzzel és részvénycsomagokkal kistafírozott kormányközeli think tank tanára, aki 15 év uniós munka után váltott magyarországi karrierre. Az öt nyelven beszélő szakember magyarul még nem tud, az Orbán-kormány miniszteri biztosaként a kutatás és a felsőoktatás „nemzetköziesítéséért” felel. Mi volt a legnagyobb kultúrsokk, ami itt érte? Miért ezek „élete legjobb évei”? Mit érez Budapest utcáit járva?