Tech hvg.hu 2020. július. 02. 20:12

Szerencsejátéknak minősítenék a britek a videojátékok Kinder tojásait

A Lordok Háza szerint a videojátékokban elérhető loot boxok ugyanolyan elven működnek, mint a szerencsejátékok. Így pedig alkalmasak lehetnek a játékszenvedély felerősítésére.

A londoni parlament felső kamarája, a Lordok Háza szerint a videojátékos Kinder tojásokra, azaz a loot boxokra is ki kell terjeszteni a szerencsejáték fogalmát, mivel több okból is érvényesek rá az úgynevezett Gambling Act (szerencsejátékos törvény) 2005 óta hatályos szabályozásai – írta a BBC.

A loot boxok virtuális dobozok, melyeket a videojátékokban lehet megváltani, gyakran valódi pénzért. A dobozokkal általában a játékbéli karakter felszerelése bővíthető új elemekkel, ám hogy mivel, azt előre soha nem lehet tudni. A felhasználó gombnyomásra nyitja ki a ládát, melyben akár egy teljesen értéktelen holmi is lapulhat.

Épp ezzel van baja a brit törvényhozóknak is, akik szerint a loot boxok így beleesnek abba a kategóriába, amit a tengerentúlon már gyerekeket célzó szerencsejátéknak neveznek. A másik probléma, hogy nem világos, hogy a dobozok pontosan milyen hatással vannak a kisebbekre, képesek-e a olyan függőség kiváltására, mint egyes szerencsejátékok.

A loot boxokból egy, de akár tucatnyi is vásárolható egy játékban. Mindennek gyakorlatilag az vethet csak gátat, mennyi pénze van a felhasználónak, amit a dobozokra el tud költeni. A Mortal Kombat 11-ben például nem kevesebb, mint 6440 dollárt, vagyis nagyjából 1,8 millió forintot lehet elszórni a programbéli javakra, ha mindent meg akar vásárolni a játékos.

Néhány országban már betiltották a videojátékos hazárdírozást, de hogy ez a briteknél is így lesz-e, egyelőre nem tudni. A Lordok Házának mindenesetre egyértelmű véleménye van erről.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Gyükeri Mercédesz 2025. február. 17. 19:30

Ha Gordon Ramsay megszerette, nekünk is jó lesz? Az áldott és átkozott margarin

Nincs még egy olyan modern élelmiszer, amelyik kezdettől fogva ilyen erős érzelmeket váltott volna ki, mint a margarin. Tekintettek rá drága terméket kiváltó megmentőként, aztán a drága termék pusztítandó hamisítványaként. Egy időben méltatták azért, hogy egészséges, aztán az volt vele a baj, hogy nem, mostanában pedig mentes és fenntartható alternatívaként tálalják a gyártók. Most, hogy a margarin oldalán Gordon Ramsay-t állította versenybe egy cég, mi sem maradhattunk ki, és megnéztük: vajon tényleg össze lehet keverni a margarint a vajjal? És előállítható otthon, pálmaolaj és mindenféle adalékok nélkül?