Egy aprócska fejlesztésnek köszönhetően a Windows 10 keresőjében is meg fog jelenni az aktuális időjárás.
Bár a legtöbb Windows-verzióhoz hasonlóan a 10-es kiadás is rendelkezik beépített időjárásjelzővel, többen egyáltalán nem használják azt. Ennek oka az lehet, hogy a panel túl sok információt zsúfol egy helyre, miközben sokakat csak annyi érdekelne, hogy mi várható az adott napon. Nekik lehet jó hír, hogy a Microsoft úgy döntött, elkészít egy visszafogott időjóst, amit ráadásul a Windows arra a részére helyeznek, ahol sokan megfordulnak: a kereséshez. (Ez az, amit a Start menü melletti nagyító ikonnal szoktunk elérni.)
A Redditen már fel is tűnt egy képernyőkép, amelyen jól látni a fejlesztés gyakorlati eredményét. Ebből tudni, hogy a panel csak azt mutatja majd, amire pillanatnyilag szükség van: a hőmérsékletet. A felületet egyszerű grafikával is ellátja a redmondi cég, hogy ne csak a számok/betűk nyelvén kommunikálják, milyen időre számítsanak a felhasználók:
![](https://img.hvg.hu/Img/b2dea50fcee14f6eb810034566fbfb2e/14e13dc6-1383-489c-a5b3-cfc64ef6a2ea.jpg)
A Windows Latest szerint a kis ablak a helymeghatározás engedélyezése után fogja szinkronizálni az adatokat, melyeket akár az egész hétre lekérhetnek az érdeklődők. Ezek azonban már egy új ablakban, a beépített szolgáltatással együtt nyílnak meg.
Mivel a fejlesztés szerver oldali módosítást igényel, a felhasználóknak semmilyen extra teendőjük nincs. Az újdonság teljesen automatikusan, a munka végeztével épül be a Windows 10 keresőjébe, de hogy erre pontosan mikor kerülhet sor, még nem ismert. Az újdonság futtatásához a 1903-as vagy annál újabb szoftververziójú Windows 10-re van szükség, az ennél régebbi kiadásokban nem jelenik meg.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)