Tech hvg.hu 2020. június. 18. 15:33

A világ eddigi legnagyobb túlterheléses támadását szenvedte el az Amazon

Igencsak megizzadhattak az Amazon Web Services szerverei és szakemberei, amikor februárban egy igen jelentős méretű DDoS, vagyis túlterheléses támadást indítottak a szolgáltatás ellen. Az esetről most adott ki tájékoztatást a cég.

Az eddig legsúlyosabb túlterheléses (DDoS) támadást szenvedte el nemrég az Amazon Web Services (AWS) – derült ki a cég által szerdán közzétett, 2020 első negyedévére vonatkozó jelentéséből. A támadás során a legnagyobb adatforgalom 2,3 Tbps volt, ami egyúttal az ilyen támadásoknál rögzített eddigi legnagyobb is – írja a ZDNet.

Legutóbb 2018 márciusában jegyezhettünk fel rekordot, akkor egy amerikai webáruházra zúdítottak a hackerek 1,7 Tbps forgalmat. Alig egy hónappal korábban a GitHub ellen indítottak hasonló akciót, az akkori csúcs viszont "csak" 1,35 Tbps volt.

Az AWS-t érintő februári támadás egy úgynevezett reflexiós támadás volt. Egy ilyen akció során a támadás forrását el tudják rejteni a hackerek. Mindez úgy lehetséges, hogy a túlterheléshez egy harmadik fél sebezhető szerverét használják fel, hogy azon keresztül nagy mennyiségű adattal bombázzák az áldozat IP-címét – részletezi a CloudFlare. Az első ilyen megoldást 2016-ban regisztrálták, az utolsót viszont valószínűleg nem most.

A felhőszolgáltatást ért támadást a kibertámadások ellen fejlesztett AWS Shield tompította. Az Amazon azt nem árulta el, hogy a Web Services mely részét támadták meg, és azt sem, mi lehetett a hackerek célja.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Itthon Martini Noémi 2024. december. 28. 10:00

„Nincs még egy ország, ahol különbséget tesznek menekült és menekült között” – hogyan élnek az állami támogatástól elesett kárpátaljai menekültek?

Augusztus vége óta nem jár állami lakhatási támogatás több ezer kárpátaljai menekültnek. Vannak, akik alkalmi munkából ki tudják termelni a lakbért, másoknak a Máltai Szeretetszolgálat továbbra is finanszírozza a lakhatást, de rengetegen tűnnek el nyomtalanul a rendszerből, és olyanokról is hallani, akik arra kényszerültek, hogy visszatérjenek Kárpátaljára. Az utóbbi négy hónapban több érintett családdal és szállásadóval maradtunk kapcsolatban, hogy megtudjuk, hogyan élnek túl. Három helyszín, három különböző sors.