Egy egyszerű operációsrendszer-váltás érdekes következménnyel járhat: egy próba során fényesebbé vált a MacBook Air kijelzője.
Számszerűsítették mit jelent, ha Windows 10 fut egy idei MacBook Airen: a Notebookcheck.net benchmarkjából kiderült, 32 százalékkal lett fényesebb akkor a kijelző, amikor a macOS helyett Windows 10-re váltottak (a BootCampen keresztül). Az eredeti 415 nites fényerő 547 nitre növekedett, ami még a 2020-as MacBook Pro által kínált 500 nites fényerőt is felülmúlja.
A képernyő fényereje különösen fontos nyáron, amikor sokan szabadban használják laptopjukat, és mindez még egy érv lehet amellett, hogy valaki Windows 10-et futtasson a Macjén. Persze van árnyoldala is: a nagyobb fényerő jobban meríti az akkumulátort.
A mért különbség oka nem egészen egyértelmű, az idézett forrás azt feltételezi, hogy a kisebb fényerővel tudja az Apple fenntartani a színpontosságot (mert a Windows alatt ezzel azért voltak gondok, a kijelző kevéssé volt színtiszta), azonban egy kicsit rosszindulatúbb feltételezés is előkerült, ami szerint akarattal teszi ilyenné az Apple a fényerőt, hogy legyen csak különbség a MacBook Air és a jóval drágább MacBook Pro között, például éppen a kijelző fényerejét illetően. Persze mindezek ellenére a 2020-as MacBook Air kijelzője így is nagyon fényes.
Mielőtt azonban valaki elájulna a Microsofttól, az MSPowerUser azért megjegyzi, hogy a redmondiaknak még így is van mit tanulniuk az Apple-től, ugyanis a Microsoft Surface termékeknél a fényerő általában 400 nit alatt van.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.