Szélesre tárja eddig csak egy szűkebb kör által használható videokonferencia-rendszerének kapuit a Google, a vállalat már fogadja a regisztrációs igényeket. A Meet nevű szolgáltatásban hasonlóan folytathatunk akár csoportos videós hívásokat, mint a Zoomban – csak a Google szerint biztonságosabban.
A Zoom felhasználóinak száma négy hónap leforgása alatt 3000 százalékkal növekedett, ami jól illusztrálja, mekkora igény mutatkozik a távoli kapcsolattartást videós formában lehetővé tévő szolgáltatásokra.
A szegmensben régóta jelen van a Google is, ám Meet nevű szolgáltatásukat eddig csak szervezeti (üzleti, oktatási) felhasználók vehették igénybe. Ez most változik, a szolgáltatást hamarosan bárki használhatja, aki rendelkezik Google-fiókkal, például gmailes vagy youtube-os regisztráció révén.
Az igény egyértelműen megvan: január óta a Meet napi felhasználási csúcsa harmincszorosára növekedett. Az áprilisi adatok szerint a Meet felhasználói tábora már most is 3 millió új felhasználóval bővül minden egyes nap. Múlt héten a Meet napi aktív felhasználóinak száma meghaladta a 100 milliót.
Az ingyenes Meettel akár 100 résztvevős videotelefonálások is lebonyolíthatók, jelenleg akármilyen hosszban. Utóbbi téren ősszel jön a korlátozás, október 1-jétől egy-egy hívás legfeljebb 60 perces lehet majd. (De persze bárhányszor újra lehet kezdeni a beszélgetést.) A beszélgetések biztonságát hivatott növelni az az új fejlesztésként hamarosan érkező "váróterem", amelybe azok a felhasználók kerülnek, akik nem személyre szóló meghívóval szeretnének csatlakozni a híváshoz. Róluk az esemény szervezője döntheti el, hogy a váróból átengedi-e őket a beszélgetésbe.
A Google Meetet androidos, illetve iPhone-os és iPades alkalmazással is lehet használni. A vállalat a következő napokban, hetekben fokozatosan teszi elérhetővé mindenki számára a szolgáltatást. Az elérhetőség gyorsítása érdekében a Google arra kéri az érdeklődőket, hogy ezen a weboldalon regisztráljanak. Az igénylés mindössze egy percet vesz igénybe: előbb a keresztnevet (first name), majd a vezetéknevet (last name) és az e-mail-címet kell megadni, majd kiválasztani a felhasználás elsődleges célját (personal – személyes, business – üzleti, educational – oktatási, government – kormányzati), illetve országunkat.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.