Több újdonságot is kitalált a Facebook, hogy népszerűbbé tegye a szolgáltatásain indított élő videókat. A fejlesztések legfontosabbja a pénzkeresés lehetősége.
A Facebook egy változtatással lehetővé teszi, hogy a felületén indított élő videóknál belépődíjat szedjenek a felhasználók. A lépés elsődleges célja, hogy a facebookozók a konkurens szolgáltatások helyett ezt az oldalt használják az új tartalmak bemutatására. Azt ugyanakkor még nem tudni, hogy a beérkezett összegek mekkora részét tarthatják meg a videósok, illetve milyen kritériumoknak kell megfelelni, hogy valaki pénzt kérhessen a felvételekért – írta az Engadget.
A Facebook közleménye szerint a rendszer igen összetetten működik majd. A videósoknak előbb létre kell hozniuk egy facebookos eseményt, benne minden fontos részlettel, amit a tervezett bejelentkezésről tudni lehet. Ilyen például a téma, a helyszín, de az is, lesznek-e megszólalók. A videós ezután egy Purchase Access (magyarul: hozzáférés vásárlása) gombot helyezhet el az esemény nyitóoldalán, amelyre kattintva az érdeklődők jegyet válthatnak az előadáshoz.
A Facebook emellett három másik újdonságot vezet be az élő videóknál. Az első (és talán leghangsúlyosabb) a csak hangalapú tájékoztatás, aminek a gyengébb netkapcsolattal, kisebb adatkeretből gazdálkodók örülhetnek; ilyenkor ugyanis csak a beszélő hangját kell letöltenie a telefonnak/táblagépnek, kép egyáltalán nem jelenik majd meg. A két másik fejlesztés az Instagramhoz kötődik: az egyik, hogy asztali számítógépeken is lehetővé válik az élő videók követése, a második pedig a képmegosztó saját “tévéjében” vetített (de elsősorban) élő tartalmak elmentése. Ennek előnyét aligha kell ecsetelni: ha nincs időnk megnézni valamit, később pótolhatjuk.
A fejlesztésekről beszámoló Mark Zuckerberg szerint a koronavírus-járvány egyik fontos következménye náluk csapódik le: az emberek jóval gyakrabban használják az oldal szolgáltatásainak videós funkcióit. A felvételeket azonban nem kizárólag tanulás, illetve társalgás céljából indítják a felhasználók, a konferenciák és munkaügyi megbeszélések is prioritássá váltak. Zuckerberg szerint az ő dolguk most az, hogy a megnövekedett igényekre hatékony új megoldásokkal tudjanak reagálni.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.