Tech hvg.hu 2020. március. 19. 13:03

Az EU rászólt a Netflixre és a YouTube-ra, hogy kapcsoljanak rosszabb felbontásra

A járvány miatt megnövekedett adatforgalom miatt komoly terhelésnek lesz kitéve az internetes infrastruktúra – vélik az uniós szakpolitikusok, akik szerint mielőbb cselekedni kell.

Már az Európai Unió néhány politikusa is attól tart, hogy a járvány miatt megnövekedett igényeket nem lesz képes kiszolgálni az internetes infrastruktúra, ezért mielőbbi lassításra van szükség. A Financial Times úgy tudja, már konkrét cselekvési terv is született: azt kérték a Netflixtől és a YouTube-tól, hogy ideiglenes jelleggel korlátozzák adatforgalmukat. Thierry Breton digitális politikáért felelős biztos szerint az is segítséget jelentene,

ha a két platform a HD helyett eggyel rosszabb minőségben (SD-ben) sugározná a tartalmakat.

A biztos úgy vélekedett, mivel a hálózatok nincsenek felkészülve a folyamatos terhelésre, félő, hogy a szélessávot biztosító rendszerek idővel összeomlanak. Breton teóriáját azzal indokolta, hogy most sokan home office-ban dolgoznak, rengeteg iskolás pedig szintén az internetet használja tanulásra.

A Netflix részéről igen megértően nyilatkoztak. Hangsúlyozták, hogy értik a problémát, amely természetesen nem hagyható figyelmen kívül. Bár konkrét ötletekről nem esett szó, az illetékesek igyekeztek nagyon megnyugtatóan fogalmazni. Mint mondták, a hálózati erőforrások optimális kihasználása egyébként is fontos célja a cégnek, de utánanéznek, mivel lehetne még tovább könnyíteni a terhelésen. A YouTube egyelőre nem reagált.

Érdemes ugyanakkor a felhasználók szemszögéből is megvizsgálni a kérdést, hiszen a növekvő híréhséget vagy a sokasodó videokonferenciákat elsősorban ők, akik csökkenteni tudják. Erre egyébként az EU-s szakpolitikusok is kitértek, jelezve, hogy nem csak a nagy (távközlési) cégeket terheli most felelősség.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.