Bár a rendszer hivatalos támogatása véget ért, számos olyan intézmény van, ahol még Windows 7-es gépek dolgoznak. Többek közt az egészségügyben.
Átfogó cikket közöl a Windows 7 lejárt támogatása miatt veszélybe került intézményekről a Wired. A lap egész konkrétan arról ír, hogy az egészségügy lehet az elavult oprendszer legnagyobb vesztese, mivel sok kórházban működik olyan képalkotó eszköz (röntgen, CT és MRI is), amelyet Windows 7-es gépek szolgálnak ki.
A technológiai lap szerint az amerikai kórházi berendezések 83 százaléka Windows 7-es környezetre támaszkodik, ám ennél súlyosabb probléma, hogy a háttér ugyanúgy sebezhető, mint egyes otthoni gépek. Ennek oka, hogy a kórházi rendszereket nagyrészt nyílt hálózatról üzemeltetik, komolyabb védelmi struktúra nélkül.
[Temetést rendeztek a Windows 7-nek, és nem is akármilyet]
A cikkben idézik a Palo Alto Networks kutatóinak összegzését, akik úgy vélik, hogy sok helyen le sem lehet cserélni a régi oprendszert, mert a kórházi rendszerek rendkívül összetett módon működnek. Ennek másik hozománya, hogy még a szoftveres részeket is kihívás naprakészen tartani. Akadnak persze olyan intézmények is, ahol nincs ilyen nehézség, de a fenntartó mégsem szán időt a hibákat javító update telepítésére. (Ez már csak azért is érthetetlen, mert bizonyos intézmények eleve kiterjesztett támogatást élveznek.)
A Microsoft sokak által kedvelt oprendszerét január közepén nyugdíjazta a redmondi óriás, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy a szoftverhez nem adnak ki több biztonsági frissítést. Ennek értelmében a rendszert tovább kifejezetten veszélyes (és költséges) használni, a német kormány már meg is tapasztalta, mennyire.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.