Újabb céggel állapodott meg a SpaceX annak érdekében, hogy útnak indíthassa az első űrturistáit. Ha minden jól megy, erre már 2021 második felében sor kerülhet.
A jelek szerint egyre közeledik az az időpont, amikor a SpaceX valóban felviszi az első űrturistáit a világűrbe. Elon Musk cége február közepén jelentette be, hogy szerződést kötött az űrturistákat toborzó amerikai Space Adventures nevű céggel annak érdekében, hogy 2021 végén, vagy 2022-ben útnak indíthassa az első járatát.
A NASA korábban az Axiomot bízta meg azzal, hogy építse meg a Nemzetközi Űrállomás első "kereskedelmi modulját". |
Most egy újabb megállapodást jelentettek be, ezúttal az amerikai (houstoni) Axiom nevű cég, amely szintén szerződést kötött a SpaceX-szel, és ami az eddigieknél már jóval konkrétabb információkat tartalmaz. Ezek szerint a SpaceX
négy embert visz fel a Nemzetközi Űrállomásra, leghamarabb 2021 második felében.
A tervek szerint közülük hárman lennének űrturisták, a negyedik személy pedig az Axiom egyik munkatársa, aki arról gondoskodna, hogy a civilek még véletlenül se zavarják meg a tudósok munkáját az ISS-en.
A csapat a Crew Dragon fedélzetén jutna el egy nap alatt a szálláshelyig, ahol 8 napot töltenének el. A csapat a tizedik napon térne vissza a Földre. Fontos adalék, hogy a SpaceX még nem végzett a modullal olyan repülési tesztet, amely során ember is volt a fedélzetén. Ezt 2020 áprilisa és júniusa között tehetik majd meg.
Hogy az utazás mennyibe kerülhet, az Axiom nem árulta el, a The New York Times viszont korábban arról írt, hogy 55 millió dollár (kb. 16,4 milliárd forint) lehet az ára, és valaki már ki is fizette az összeget. A NASA ugyanakkor 2019-ben azt mondta, az űrállomás kereskedelmi moduljában egy éjszaka 35 ezer dollárba, vagyis nagyjából 10,4 millió forintba fog kerülni. Ha ez valóban így lesz, akkor kérdéses, mire megy el a többi összeg.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.