A Cnetnél arra voltak kíváncsiak, vajon mi történik, ha különböző magasságokból leesik (leejtik) a Samsung Galaxy Z Flip és a megújult Motorola Razr telefon. A kísérletet nem tudományos tesztnek szánták, inkább csak a napi használatot próbálták szimulálni.
Az elmúlt időszakban két, a régi korok kagylótelefonjait idéző összehajtható telefon is megjelent a piacon: előbb az új köntösbe öltöztetett Motorola Razr, majd a Samsung Galaxy Z Flip. Ilyenkor a tesztelőket mindig nagyon érdekli, hogy hogyan bírják a strapát az újdonságok, ezért különféle megpróbáltatásoknak teszik ki őket.
A Cnetnél ejtésteszteket végeztek az eszközökkel, ugyanis az, hogy egy telefon véletlenül leesik, tulajdonképpen gyakran előfordul a normál használat során. A Galaxy Z Flip külseje igen vékony üveg, míg a Motorola Razrnál üveg, műanyag és rozsdamentes acél keverékét használták. A tudományosnak azért nem mondható teszt során mindkét telefont tok nélkül dobták le.
Zsebmagasságból, azaz nagyjából 90 centiről, frontoldallal lefelé, de zárt helyzetben ejtették le a telefonokat a Cnet San Franciscó-i irodája előtt lévő járdára. A Motorola Razr megrepedt, de ez csak egy hajszálvékony repedés volt a külső kijelzőn, és minden változatlanul tovább működött. A belső kijelzőnél például semmi jele sem volt az ejtésnek. A Galaxy Z Flipnél jóval kifejezettebben látszottak a pókhálószerű repedések a telefon alján és oldalán, viszont a kijelző, a hátoldal és a kamera sértetlen maradt.
A második teszt során az előző magasságból, viszont kinyitott állapotban, a kijelzővel lefelé ejtették le a telefonokat. A Motorola Razr képernyője túlélte, továbbra is tiszta képet mutatott és jól működött, viszont a keret teteje, ahol a fülhallgató-nyílás van, eltört, és apró részecskék estek le róla. A Galaxy Z Flip keretén volt néhány kisebb sérülés, ahol földet ért, viszont a kijelzője olyan volt, mint új korában.
A harmadik tesztnél egy olyan esetet szimuláltak, amikor valaki kinyitja a telefont, és az váratlanul kieseik a kezéből, azaz nem lehet irányítani, hogy melyik részével éri a földet. Mindkét készülék a kijelzőjével lefelé landolt. A Razrnál súlyosabbá váltak a keret előző sérülései, viszont az érintőképernyő továbbra is jól működött, és a belső képernyő is működőképes volt. A Galaxy Z Flip korábbi sérülései is súlyosabbak lettek, a külső héj alsó részén is pókhálószerű repedések jelentek meg. De a képernyő jól nézett ki, és az eszközt továbbra is megfelelően lehetett nyitni és zárni.
A Cnet szerkesztői szerint a telefonok jobban teljesítettek a vártnál, úgy gondolták ugyanis, hogy mindkét készülék szét fog törni a csuklónál. És bár tény, hogy megrepedtek már az első ejtés során, azonban a kijelzőjüknek nem lett baja, ami máris több, mint amit jó pár telefon elmondhat magáról egy ilyesfajta ejtés után. Persze ezek a készülékek messze nem olyan robusztusak, mint az eredeti kagylótelefonok voltak, ezért a Cnet is azt tanácsolja (legalábbis a Galaxy Z Flip esetében), hogy a felhasználók mindenképpen éljenek a Samsung ajánlatával, és használják a telefonhoz az ingyenes tokot.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.