A fotósként dolgozó Christopher Small épp az éjszakai égboltot fotózta, amikor egy meteor suhant át felette.
Az égen átsuhanó meteoritokról készített fényképek mindig különlegesek, ám Christopher Small felvétele minden bizonnyal kiemelkedik a többi közül. A férfi az Anglia dél-nyugati részén található Bude-ban készített egy fotót, épp akkor, amikor egy tűzgömb haladt át az éjszakai égbolton.
Az Európai Űrügynökség jelentése szerint a fénykép 2020. január 21-én, helyi idő szerint 23 óra 24 perckor készült. Az égbolton elhaladó meteor annyira fényes volt, hogy megvilágította az Atlanti-óceánt és a parton található rákcsapdákat is. A jelenséget öt különböző megfigyelő is észlelte.
A tűzgömb jelző egyáltalán nem túlzás, valójában egy hivatalos megnevezési formáról van szó, emlékeztet a Gizmodo, a csillagászatban ugyanis azokat a meteorokat nevezik így, amelynek fényessége eléri vagy meghaladja a -4 magnitúdót, ami a Vénusz fényessége az éjszakai vagy a hajnali égbolton.
Önmagában persze az, hogy egy meteorit száguld át az égen, nem ritka jelenség. Az ESA szerint évente mintegy 54 tonna anyag hull a Földre kozmikus por vagy meteor(it) formájában. A szakemberek szerint a mostani objektum nagyjából 1 méter átmérőjű lehetett.
(Cikkünk nyitóképe illusztráció, a belső fotók mutatják a jelenséget.)
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.