Tech hvg.hu 2020. február. 04. 09:03

Itt a vége: augusztustól végleg eltűnhetnek a BlackBerry telefonok

Augusztusban lejár az a négyéves licencmegállapodás, amit a BlackBerry kötött a kínai TCL-lel, és a jelek szerint nem hosszabbítják meg a partnerséget.

Minden valószínűség szerint az idei év az utolsó, amikor még lehet a BlackBerry nevével ellátott új telefonokat kapni, az elektronikai eszközöket gyártó kínai TCL ugyanis bejelentette, augusztustól elválnak a BlackBerryvel közös útjaik. A hírt a BlackBerry a Twitteren tette közzé.

A két cég még 2016-ban kötött egy négyéves licencmegállapodást, ami idén lejár, meghosszabbítani pedig – úgy tűnik – már nem fogják. A közös munka eredményeként dobták piacra az Androidot futtató, fizikai billentyűzettel felszerelt KeyOne-t és Key 2-t is, emellett pedig néhány olcsóbb készüléket is készítettek.

Maga a BlackBerry egyébként évek óta nem gyárt mobilt, ehelyett a biztonsági és kommunikációs szolgáltatásokra és szoftverekre összpontosítanak. Az, hogy BlackBerry-márkás eszközök kerültek piacra, a licencmegállapodásnak volt köszönhető. A TCL ugyanakkor jelezte, egy ideig még nem kell aggódniuk azoknak, akik BlackBerryt használnak, a készülékek ugyanis 2022. augusztus 31-ig megkapnak minden szükséges frissítést. A kínai vállalat – amit részben a kínai állam tulajdonol – emellett továbbra is készít majd mobilokat.

A nagy kérdés így az, hogy a korábban belengetett összehajtható telefon milyen márkanév alatt jelenik majd meg. A BlackBerry vezére még 2019 márciusában szólta le az ilyen mobilokat fejlesztő cégeket, ám akkor még úgy lehetett tudni, hogy a TCL révén a BlackBerrynek is lesz egy ilyen készüléke. A licencmegállapodás lejárta miatt azonban ez minden bizonnyal már csak a TCL-hez fűződik majd.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.