Tech hvg.hu 2019. december. 07. 09:03

Megmagyarázta az Apple, miért figyeli az iPhone folyton, hogy hol van

Az Apple szerint szükség van rá, hogy az iPhone folyamatosan figyelje a felhasználók tartózkodási helyét, de állítják, az adatokat csupán a készülék kezeli, nem távoli szerverek.

Néhány napja az iOS 13-ban talált igen aggasztó hibát tárta a nyilvánosság elé Brian Krebs kiberbiztonsági szakértő. Kiderült, az iPhone 11 Pro készüléke akkor is gyűjtötte a tartózkodási adatait, ha letiltotta a készüléken a Helymeghatározás opciót. Az Apple akkor úgy nyilatkozott, hogy ez igazából nem hiba, az operációs rendszernek ugyanis vannak olyan részei, amelyeknek szükségük van a pozíciót meghatározó adatokra, ezekhez pedig nem rendeltek külön gombot, így letiltani/kikapcsolni sem lehet őket.

A cupertinói cég most a TechCrunch-nak magyarázta el, miről is van szó pontosan. Ezek szerint az újabb iPhone-ok – mint az iPhone 11 Pro is – folyamatos helymeghatározást kell, hogy végezzenek a beépített ultraszélessávú chipek (ultra wideband chip) miatt. A technológia nem mindenhol engedélyezett. Emiatt bizonyos helyeken ki kell kapcsolni, ehhez viszont az kell, hogy az iPhone pozícióját figyelemmel kísérjék.

A cég hangsúlyozza, hogy mindez a folyamat csupán az iPhone-on zajlik, vagyis maga az Apple semmilyen helyadatot nem gyűjt. Ettől függetlenül hamarosan tesznek majd az iOS-be egy kapcsolót, hogy akit ez zavar, az le tudja kapcsolni.

Bár a lépés üdvözlendő, azt azért nem árt megjegyezni, hogy a vállalat csak akkor kezdett el gondolkodni a kapcsoló beépítésén, mikor nyilvánosságra került a jelenség.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Nyusztay Máté 2025. május. 11. 19:30

Most ért be Elon Musk törleszkedése: Trump beszántaná a NASA-t és tálcán kínálná fel a Holdat Kínának

Vártuk, mégsem sejtettük, hogy ennyire drámai lesz, amikor a Trump-Musk-dodzsem ámokfutása eléri az amerikai űrkutatást is. Az egy dolog, hogy megtizedelnék a NASA-t, kukáznák a középtávú holdprogramot, a Nemzetközi Űrállomást, továbbá az egyetlen űrhajót, amit a NASA végre ki tudott izzadni – csakhogy félő, hogy ezzel gyakorlatilag átpasszolják az USA űrbeli dominanciáját Kínának.