Tech hvg.hu 2019. november. 12. 18:03

20 perc játékmenet: ilyen mozgásban a Diablo 4

Közel fél órányi videóban mutatja be a Blizzard, mire számíthatnak a Diablo 4 játékosai, ha a druidával irtanák a démonokat.

A Game Informer abba a szerencsés helyzetbe került, hogy már testközelből is láthatta a kiadó Blizzard Entertainment negyedik Diablo-játékát, melynek megjelenése továbbra sem ismert. Az amerikai játékvállalat állítólag 2021-ben tervezi kiadni a programot, de valaki már azt megelőzően, 2020-ban is játszhat vele, ha bekerül a stúdió bétaprogramjába.

Túl sokat a választható karakterekről sem mondtak, ám néhány újságíró, köztük a Game Informer csapata nemrég hosszabb időt tölthetett el a játékkal. Ők a druidát választva küzdöttek a démonok ellen, de az erről készült 20 percnyi felvételük más miatt is érdekes. Ugyanis a képességek és a közeg is remekül szemügyre vehető benne. (A videóban látható képsorok a játék hivatalos verziójából származnak.)

A játékosok összességében sokkal keményebb csatákra, rengeteg vérre és az első Diablóktól megszokott, sötétebb hangulatra számíthatnak majd – ez már a BlizzCon erről szóló előadásában szóba került. Ahogy az is, hogy a druida mellett a barbár és a varázslónő is helyet kap a játszható karakterek közt, nem hivatalosan pedig két másikról tudni, az egyik az amazon, a másik pedig a paladin. Őket azonban még nem erősítették meg.

A Diablo 4 állandó netkapcsolatot igényel majd, a játék ugyanis online közegre szabva készül. Ennek hála a felhasználók kereskedhetnek és akár meg is küzdhetnek majd egymással. További jó hír, hogy a Blizzard PlayStation 4 és Xbox One konzolokra is elkészíti a programot, vagyis nem kizárólag PC-n lehet majd hentelni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.