Tech hvg.hu 2019. október. 30. 18:03

A mentális betegeknek segítő videojátékok fejlesztésébe kezdenek a Microsofttal

A Ninja Theory különleges alkotásával sok tapasztalatot szereztek a szakembereknek, akik a jövőben is olyan videojátékokat készítenek majd, amelyek segíthetnek a mentális problémával küzdőknek.

A 2017-ben megjelent Hellblade: Senua's Sacrifice című videojátékkal nagy rizikót vállalt a Ninja Theory, ugyanis olyan programot készítettek, amely a mentális problémákra fókuszál. A felhasználók a játék főhősén át tudták megtapasztalni, milyen hatása van a pszichés zavaroknak a személyre és azt is, mindez hogyan csapódik le a hétköznapokban.

A stúdió annyira remek munkát végzett, hogy a továbbiakban is kitart küldetésénél: olyan játékokat adnak majd ki, melyeket a tudomány szolgálatába állíthatnak. A Hellblade-t egy ismert pszichiáterrel, Paul Fletcherrel együtt készítette a cég, és a Ninja Theory szerint a közös munka nem ér véget. A fejlesztésbe a Microsoft is besegít, miután a vállalatot a Windows-gyártó korábban felvásárolta.

A munkát a The Insight Project alatt foglalták össze, melynek célja, hogy a technológiát és a játékfejlesztést úgy ötvözze, hogy könnyebb legyen megérteni és kezelni az egyes betegségfajtákat. "A munka szigorúan tudományos alapokon zajlik" – hangsúlyozta Fletcher.

A The Insight Project természetesen nagyon korai fázisban tart, de már az is jó jel, hogy az ötlet megvalósulhat. Hogy mi lesz belőle, még nem ismert. A Hellblade miatt a fejlesztőknek rengeteg tapasztalatuk lett, így ha valakinél, náluk biztosan jó kezekben van a projekt.

A különleges játékot és világát bemutató Hellblade-kritikánkat itt olvashatja: Gyötrelem, magány és depresszió a köbön – ez a videojáték nagyon más, mint a többi.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Kult Balla István, Németh Róbert 2024. november. 30. 20:00

„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú

„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.