Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#mentális_betegségek

hvg360 Csendes-Erdei Emese

Húsz év alatt megduplázódott az antidepresszánsok fogyasztása Magyarországon, de sokan feleslegesen szedik

Miközben Magyarországon még mindig viszonylag kevés antidepresszáns fogy, és más országok elhúzni látszanak a statisztikában, az adat csalóka, hiszen ha valaki nem jut ellátáshoz, nem kerül be a statisztikába. Az öngyilkosságok és a sürgős ellátást igénylő gyermekpszichiátriai zavarok aránya a Covid idején megugrott, és bár azóta csökkent, még mindig magasabb, mint a járvány előtti időkben.

Élet+Stílus Cz.F.

Gáspár Győző vendég a Life TV-ben, avagy mit ne mondjunk egy mentális betegséggel élőnek

Gáspár Győző nemrég arról beszélt egy interjúban, hogy több mint egy évtizednyi pánikbetegség és két be nem fejezett öngyilkosság után most alig várja, hogy visszatérjen a kórházba. A Life TV egyik műsorában közölték vele, hogy nem úgy néz ki, mint aki depressziós, úgyhogy szedje össze magát. Azaz elhangzott a legkárosabb mondat, amit csak mondani lehet egy mentális betegséggel élőnek.

Itthon Nagy Iván László

Nem csak novemberben kellene beszélnünk a férfi depresszió és öngyilkosság problémájáról

Hetente huszonöt férfi vet véget az életének Magyarországon, mégis a lelki egészségről szóló diskurzus gyakran kikerüli a férfiakat. Pedig a probléma égető: a férfiak sokkal kevésbé kérnek segítséget, ha lelki gondokkal küzdenek, a Covid pedig csak felerősítette az eddig is létező, lesújtó statisztikákat. És ezen nem segít az sem, hogy a magyarországi pszichiátriai ellátás romokban van, és szinte csak krízisellátásra van kapacitás terápiás kezelések helyett.