Tech hvg.hu 2019. október. 04. 18:03

Repülő autóval modernizálná a közlekedést a Google alapítója

Jól halad a Kitty Hawk által gyártott elektromos repülőgép, a Heaviside fejlesztése. Már 160 kilométer megtételére képes egyetlen feltöltéssel, miközben 100-szor halkabb, mint egy helikopter.

A városi közlekedést nem csak az elektromos autókkal lehetne modernizálni, az ugyanis csak a környezetszennyezés problémáját oldaná meg – a dugókét és a kevés parkolóhelyekét nem. Éppen ezért egy másik vonalon is sokan gondolkodnak, ők a repülő autókban látják a lehetséges megoldást. Ebben az irányban indult el a Google egyik alapítója, Larry Page is, aki már évek óta finanszíroz két olyan startup-céget, amelyek ilyen járművek fejlesztésével foglalkoznak.

Egyik ezek közül a Kitty Hawk fejlesztése, ami most egy lépéssel közelebb került a hétköznapokban is használható technológiához.

A Heaviside egy elektromos meghajtással működő repülőgép, ami képes a függőleges fel- és leszállásra, pont úgy, mint egy helikopter - csak annál 100-szor halkabb.

Az eszköz egyelőre nem túl nagy, ez látszódik azon a képen is, amin egy ember guggolt a szerkezet mellé.

Kitty Hawk

Sebastian Thrun, a Kitty Hawk vezetője a TechCrunch-nak úgy nyilatkott, a legfőbb célkitűzésük, hogy az emberek elfogadják az ilyen járműveket, miközben bizonyítják, a szerkezet képes halkan elrepülni felettük.

Kitty Hawk

A gép jelenleg nagyjából 100 mérföldes, vagyis körülbelül 160 kilométeres hatótávolsággal rendelkezik. Hogy mikorra lehet belőle kész, a hatóságok által is engedélyezett termék, egyelőre nem tudni, de a fejlesztés már most is ígéretesnek tűnik.

Ha kíváncsi a hasonló fejlesztésekre, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Kult Köves Gábor 2024. december. 29. 20:00

Dobó Kata amerikai filmje és Andy Vajna vikingjei is az élmezőnyben – Hollywood legnagyobb bukásai

Hollywood legnagyobb bukásai közt van olyan film, amely öt rendezőt fogyasztott el, köztük Coppolát is. És olyan is, amelynek zsiráf szereplője rálépett a saját péniszére. Börtönbe küldött rendező, reciklált díszlet, elhízott rabszolgalány és egy elképesztő szexjelenet – Tim Robey, a Telegraph filmes újságírója Box Office Poison című könyvében mesél a legendás bukások hátteréről. A szerzővel beszélgettünk.