Tech hvg.hu 2019. október. 01. 19:03

Új funció készül a WhatsApphoz, biztonságosabb lesz tőle a csevegés

A Facebookét már lekörözi, a Telegramétól viszont még elmarad a WhatsApp új funkciója, amit egyelőre még senki sem használhat.

Új funkción dolgozik a WhatsApp fejlesztőcsapata, az üzenetküldő szolgáltatás 2.19.275-ös verziószámú androidos béta változatában már úgy is lehet csevegni, hogy az elküldött információ egy idő után megsemmisíti önmagát – szúrta ki a WABetaInfo.

Az újdonság egyelőre csak a csoportos csevegéseknél jelent meg, és csupán kétféle időzítés közül lehet választani: 5 másodperc vagy 1 óra. Köztes megoldás nincs, ráadásul vagy az összes üzenet önmegsemmisítő lesz, vagy egyik sem.

Bár maga a funkció egyelőre még nem nyilvános, valószínűleg sokan örülnek majd neki. Az önmegsemmisítő üzenetekkel ugyanis érzékeny adatokat is meg lehet adni, így kisebb lesz az esély, hogy azok később rossz kezekbe kerülnek. Ilyen funkciót indított már korábban a Telegram nevű üzenetküldő is.

WABetaInfo

A WhatsApp korábban már több olyan megoldást is beépített a szolgáltatásába, amely a biztonságos csevegést hivatott segíteni. Ilyen például a titkosítás, hogy minél kisebb legyen az esély az információ "lehallgatására", de lehetőség van arra is, hogy visszavonjunk egy üzenetet – erre a küldéstől számított 1 óra, 8 perc és 16 másodperc áll rendelkezésre. Mindezt tavaly állították be, előtte csupán 7 percnyi gondolkodási idő állt rendelkezésre. Csak viszonyításképp: a Telegramnál 48 órája van erre a felhasználóknak, a Facebooknál pedig 10 perce.

Hogy pontosan mikor jelenik meg az új funkció, egyelőre nem lehet tudni, de a béta változatban való megjelenés arról árulkodik, hogy hamarosan a nagyközönség is kipróbálhatja.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.