Tech MTI 2019. július. 19. 18:03

Olyan nanorészecskéket fejlesztenek kínaiak, ami gyógyíthatja a mellrákot

A melldaganat egy agresszív típusának kezelésére alkalmas nanorészecskéket fejlesztenek kínai kutatók.

A Nancsingi Egyetem szakemberei az úgynevezett HER2-génre fókuszálták a vizsgálatukban. A HER2 a sejtek növekedéséért, osztódásáért és regenerálódásáért felelős, minden emberben megtalálható, ám kóros elszaporodása rosszindulatú daganatok – így a HER2-pozitív emlőrák – kialakulásához vezethet. A melldaganatos esetek 20-30 százaléka HER2-pozitív emlőrák, amely gyorsan nő, hamar képez áttéteket, és nagyobb valószínűséggel újul ki.

A kutatók most olyan új típusú nanorészecskéket fejlesztettek ki, amelyek felismerik a melldaganatok HER2 jelű fehérjéjét, megcélozzák és elpusztítják azokat.

A tekintélyes német Angewandte Chemie International Edition című szakfolyóiratban publikált eredmények szerint a laboratóriumi tesztek során a nanorészecskék megcélozták a HER2-pozitív sejteket és 30 százalékkal csökkentették a sejtburjánzást. Azoknál az egereknél, amelyekbe nanorészecskéket fecskendeztek, a tumor térfogata nagyjából feleakkora volt, mint a kontrollcsoportban lévő társaiké.

[Bebizonyították, valóban hatással van a C-vitamin a rákra, de meg fog döbbenni az eredményen]

Ha értesülni szeretne a fejleményekről, kövesse a HVG Tech rovatának tudományos eredményeket is bemutató Facebook-oldalát.

Hirdetés