A frontvonal közepére került a Huawei az Egyesült Államok és Kína között zajló kereskedelmi háborúban. Bár a szigorú tiltást feloldották, a folytatás még nem egyértelmű, ezért is vetődik fel a kérdés: vajon mennyiben vannak kiszolgáltatva a Huawei-telefonok Amerikának. Például a P30-as 15 legértékesebb alkatrésze amerikai illetőségű.
Az Egyesült Államok és Kína között zajló kereskedelmi háborúból ugyan komolyabb veszteségek nélkül keveredett ki szombaton a Huawei, az elmúlt hetek eseményei fényében nagy kérdés, mennyire szeretne ezután enyhíteni az USA-függőségén.
A prémiumkategóriás Huawei P30 egyik teardownja (szétszedéses vizsgálata) ezúttal az alkatrészek származási helyét kutatta. Ez derítette ki, hogy az összes alkatrésznek (1631 összetevő) csupán alig valamivel több mint 1 százaléka származik az Egyesült Államokból, ám ezek ára az összköltség 16 százalékát teszi ki.
Az amerikai alkatrészek közé tartoznak például a félvezetők az Észak-Kalifornia-i chipgyártó Qorvótól, a Micron DRAM-jai, vagy a kijelzőt védő Gorilla Glass üveg a Corningtól. De persze Kínán kívüli beszállítók is vannak (Hong Kong, Japán), az általuk jegyzett alkatrészek az összköltség 62 százalékát teszik ki.
A Huawei nem csak hardveres téren gondolkodhat el önállósodáson. A vállalat saját operációs rendszert fejleszt, amelyről még most sem kizárható, hogy az Android helyébe léptetik.
Ha értesülni szeretne arról, hogy mi lesz a Huawei telefonjainak sorsa, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.