Csaknem 100 millió éves, megkövesedett dinoszaurusz lábnyomokra bukkantak kínai és amerikai kutatók a kelet-kínai Csiangszu tartományban.
A szakemberek szerint a Maling-hegység területén feltárt négy lábnyom segítheti az alsó kréta korban élt dinoszauruszcsoportok eloszlásának és evolúciójának tanulmányozását. Az eredményeket a Geological Bulletin of China című tudományos folyóiratban közölték.
Az egyik kutató, Hszing Lita elmondta, hogy két sauropoda-lábnyom az évek során részlegesen megrongálódott – három lábujj eltűnt –, amelynek eredményeként a nyomok emberi lábnyomnak tűntek, és ezért sokáig a késő Tang-dinasztia (618-907) egyik híres tábornokának, Li Cunhsziaónak (858-894) tulajdonították őket.
Fossilized dinosaur footprints, 100-mln-year old, discovered in Jiangsu, east China https://t.co/eB7oSnvfKX pic.twitter.com/ba2cNjKcHA
— China Xinhua News (@XHNews) June 17, 2019
A pekingi Kínai Földtudományi Egyetem, a Coloradói Egyetem és egy Kuangtung tartománybeli paleontológiai intézet munkatársai jelenleg Csiangszu tartomány illetékeseivel együttműködve dolgoznak a ritka leletek megóvásán.
[Megtalálták a T. rex korai rokonát, alig néhány kilós volt]
Ha érdeklik a dinoszauruszos felfedezések, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos eredményeket is bemutató Facebook-oldalát.