Tech hvg.hu 2019. június. 12. 09:06

Trónfosztás több év után: most ez a világ legértékesebb márkája

A cégek márkaértékének sorrendje éppúgy nincsen kőbe vésve, mint részvényeik összértéke. A legújabb jelentés egy olyan céget hozott ki győztesnek, amely már hosszú évek óta várt erre a megtiszteltetésre.

Közzétette a Kantar cég éves jelentését a nagy cégek márkaértékéről, a Top 100 legértékesebb globális márkát felvonultató listát. Ahhoz, hogy egy márkát értékeljenek, szükség van arra, hogy nyilvánosan kereskedjen a vállalat, vagy legalábbis nyilvánosak legyenek pénzügyi eredményei. A lista több mint hárommillió felhasználóval készített interjúk alapján értékeli az egyes márkákat, tekintetbe véve a cégek pénzügyi teljesítményét, a Kantar Worldpanel adatait használva.

Kantar

Idén (sok év óta először) az első helyre az e-kereskedelmi óriás, az Amazon került, őt az Apple és a Google követi.

Kantar

Az Amazon előrelépése véget vetett a Google-Apple úgynevezett duopóliumának, ami 2007-ben kezdődörr, amikor a Google megelőzte a Microsoftot, és a világ legértékesebb márkájává vált. Azóta a keresőóriás és az Apple között folyamatos a versengés az első helyért, amit felváltva birtokolnak, pontosabban birtokoltak. Most ugyanis megelőzte mindkettőjüket az Amazon, mégpedig – véli a Kantar globális vezetője – számos szolgáltatása értékesítése miatt.

A lista tíz első helyén dominálnak a technológiai és távközlési cégek (Amazon, Apple, Google, Microsoft, Facebook, Tencent, AT&T), illetve ott van még a Visa, az Alibaba csoport és a McDonalds.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.