Egy rejtélyes felfedezés tartja lázban a Baylor Egyetem tudósait, akik a Hold egyik krátere alatt vettek észre valami nagyot, jó mélyen.
Ismét egy Holddal kapcsolatos felfedezéstől hangos most a világsajtó, a texasi Baylor Egyetem tudósai ugyanis rábukkantak valamire a Déli-sarki Aitken-medence alatt, amit egyelőre nem sikerült megfejteniük.
Az IFL Science azt írja, az anomália a kráter alatt 300 kilométerrel található, a Holdnak azon a részén, ami a túlsó oldalt van, így földi távcsövekkel nem is lehet megfigyelni. Az objektum méretét jól mutatja, hogy az a kutatók szerint
ötször nagyobb, mint Hawaii szigete.
A tudósok úgy vélekednek, hogy a tömeg fémlerakódás lehet, amely egy mintegy 4 milliárd évvel ezelőtti aszteroidabecsapódásból származik. A rejtélyes lerakódást számítógépes szimulációkkal is vizsgálták, ám egyelőre nem jutottak közelebb a megoldáshoz, még több adatra van szükség.
A Hold sötét oldala számos kutatás helyszíne, többek közt a Csang-o–4, a negyedik kínai holdszonda is landolt már ott, hogy vizsgálatokat végezzen.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.