Egyre gyakoribbak a telefonlopások a mexikói buszokon. Az utasok ezért igazinak látszó, de kamu készülékeket vásárolnak össze, hogy rablótámadás esetén azokat adják át a bűnözőknek.
Az AP hírügynökség számol be egy érdekes jelenségről, amely Mexikóban mára mindenapossá vált: az ottani utasok igazi telefon helyett utánzatokat tartanak maguknál, hogy elkerüljék a nagyobb kárt.
Mexikóvárosban ugyanis egyre gyakrabban tapasztalhatók buszos rablótámadások, amikor az elkövetők fegyverrel követelik az értékek (főleg telefonok) átadását az utasoktól. A próbálkozások mostanra annyira megszaporodtak, hogy az utazóközönség kénytelen trükkökhöz folyamodni: olcsó, de működőképes utánzatokat vásárolnak össze,
hogy azokat adják át a rablóknak.
Az AP arról is beszámol, hogy a jelenség miatt a kamu telefonok ára felkúszott, egy-egy "értékesebb" darabért akár több ezer forintnak megfelelő összeget is kérnek. Az utánzatok ugyanis működnek, be lehet őket kapcsolni, gomb is van rajtuk, amivel a képernyő feloldható. Az árusok súlyokat is elhelyeznek bennük, hogy fogásra még igazibbnak tűnjenek.
A hírügynökség által megszólaltatott személyek szerint azzal nem érdemes kísérletezni, hogy valaki pénz vagy ilyen, úgynevezett dummy készülék nélkül szálljon fel egy buszra. Ha ugyanis a járművet megtámadják, az elkövetők pedig semmit nem tudnak megkaparintani, dühükben le is lőhetik az embert.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.