Tech hvg.hu 2019. május. 10. 18:03

Máris szétszedték a Google legújabb telefonját, kiderült, mennyire javítható

Az iFixit csapata ezúttal a Google új telefonját vette kézbe, hogy kiderüljön, hogyan is néz ki belülről a mobil.

Alig telt el néhány nap azóta, hogy a Google bejelentette a két legújabb okostelefonját, a Pixel 3a-t és a Pixel 3a XL-t, az iFifit máris szétszedett egyet az előbbi modellből, hogy kiderüljön, mennyire könnyű szervizelni a mobilt. A jelek szerint jóval könnyebb, mint más készülékeket.

A Pixel 3a és a Pixel 3a XL alapvetően azért készült el, mert a korábban bemutatott csúcsmobilok, a Pixel 3 és a Pixel 3 XL finoman szólva sem teljesítenek valami jól. Éppen ezért a mostani telefonok ezek olcsóbb változatai lettek, ami miatt rögtön felmerült a kérdés, hogy mindez minőségben és strapabíróságban, meg úgy általában véve a szerelhetőségben mit jelent.

Ami jó hír: a Pixel 3a kijelzőjét nagyon könnyen el lehet távolítani a telefonból, ehhez még csak fel sem kell melegíteni a mobilt, a rögzítéshez ugyanis nem használtak ragasztót. Mindez viszont hátrány is az iFixit szerint, emiatt ugyanis könnyebben befolyhat a víz a készülék belsejébe.

iFixit

Az USB-C port, valamint a 3,5 mm-es jackcsatlakozót nagyon könnyű kicserélni, ehhez nem kell különösebb bűvészmutatvány a szervizekben. Ugyanez a helyzet a mobil akkumulátorával is, azt sem betonozták bele a telefonba, így lényegében azonnal eltávolítható.

iFixit
iFixit

Az iFixit szerint ugyanakkor a mobil belsejében lévő kábelezés a szerelésnél zavaró lehet, és fennáll a veszélye annak, hogy esetleg elszakadhat.

iFixit

A mobil végül 6 pontot kapott a lehetséges 10-ből, ahol a 10 a legkönnyebb szerelhetőséget jelenti. Hasonló eredményt ért el tavaly novemberben például az iPhone XR is.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.