Az e-sport területéről is várja idén az innovatív startupok jelentkezését az AHa! BrainStore akcelerátorprogram. A jelentkezés határidejét meghosszabbították, így május 12-ig lehet pályázni a legjobb megoldásokkal.
A hardware-es ötletek támogatására létrejött AHa! BrainStore fókuszában tavaly még csak a telekommunikációval, multimédiával, drón és IoT megoldásokkal foglalkozó digitális startupok álltak, idén viszont már az e-sport területéről is várják a vállalkozások jelentkezését az Antenna Hungária (AH), a Drukka Startups és az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures együttműködésében megvalósuló akcelerátorba.
A lehetőség elsősorban olyan induló vagy növekedési fázisban lévő startupok számára nyitott, amelyek profilja összehangolható az Antenna Hungária tevékenységével. Bár az e-sport egyelőre lazán, de illeszkedik az AH kompetenciáihoz, így többek között rendezvénytechnikát (audiovizuális technika), az ország legnagyobb CDN kapacitását, valamint televíziós és műsorszóró hálózatot, OTT platformot tud biztosítani az e-sporttal foglalkozó startupoknak, továbbá a hagyományos sportközvetítések területén szerzett számottevő tapasztalatával tudja segíteni a jelentkezőket.
Azt, hogy az e-sport egy rendkívül ígéretes, gyorsan növekedő piac, az is alátámasztja, hogy 2018-ra globálisan 906 millió dolláros iparággá nőtt, 2021-re pedig várhatóan eléri az 1,6 milliárd dollárt. A terület legfontosabb piacai továbbra is az Egyesült Államok, Dél-Korea, Kína és Németország. Bár Magyarországon egyelőre kevésbé kiterjedt az e-sport piaca, az utóbbi években nagy fejlődésen ment keresztül. Az eNet 2018-as felmérésében a magyarországi e-sport-bevételeket 24 milliárd forintra becsülte. Hazánkban jelenleg körülbelül 425 ezer olyan fő van, aki időnként játszik, közülük 11 százalék, azaz megközelítőleg 45 ezer játékos tekinthető e-sportolónak. A játékosok jellemzően online versenyeken indulnak, de az offline versenyeken való részvételük sem elhanyagolható.
[Elemzés: annyi pénz van az e-sportban, hogy lassan megszámolni is nehéz]
Ennek ellenére itthon még kevés az igazán nagy volumenű, magas pénzdíjakkal járó rendszeres bajnokság, a megmérettetések többsége inkább online és eseti. Az offline versenyeket általában olyan nagyobb rendezvények keretén belül tartják, mint a PlayIT, V4 Future Sport Festival. Nagy potenciál rejtőzik azonban az eseti versenyekben is, mint például a K&H FIFA kupa.
Az AHa! BrainStore szervezői az induló vagy növekedési fázisban lévő, prototípussal rendelkező startupok jelentkezését várják weboldalukon, május 12-ig. Az e-sporton kívül a dróntechnológia, streaming vagy más online tartalomszolgáltatás, IoT, IT-biztonság, mesterséges intelligencia van a fókuszban, de emellett az egyéb műsorgyártáshoz és műsorszóráshoz kapcsolódó, multimédia és felhő szolgáltatások területeivel foglalkozó startupok is lehetőséget kaphatnak.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.