Tech hvg.hu 2019. április. 20. 08:03

Változás jön a Chrome-ba: az inkognitó mód tényleg inkognitó lesz

A Chrome 75 érkezésével megváltozik az inkognitó mód: a weboldalak nem tudják majd eldönteni, a hagyományos módon vagy „álruhában” keresték fel őket.

A Tech Dows számolt be arról, hogy felfedeztek egy FileSystem API-t, amelyet a Google adott az inkognitó módhoz. Amennyiben ez engedélyezve van, akkor a weboldalak már nem tudják észlelni, hogy inkognitó módban keresték fel őket. A funkció, illetve az engedélyezés a Chrome 75 Canaryban próbálható ki: „chrome://flags, majd engedélyezni kell a FileSystem API in Incognito-t, és újra kell indítani a böngészőt. A Chrome 75-ben már alapértelmezésben be lesz állítva ez a lehetőség. Ma viszont még nem is vagyunk igazi inkognitóban e mód használatánál, a weboldalak ugyanis észlelik ezt, és (főleg a híroldalak) kérik e mód kikapcsolását, és azt, hogy a felhasználó regisztráljon.

Tech Dows

A félreértések elkerülése végett: az inkognitó mód nem jelent anonim böngészést, viszont valamennyire védi a felhasználó privát szféráját, kevésbé fogják oldalak követni, nem rögzítődnek a böngészési előzményei, és a sütik is törölve lesznek, amennyiben kilép egy oldalról.

Amennyiben kíváncsi arra, hogy tényleg látják-e a weboldalak, hogyan böngészik, akkor keresse fel a https://jsfiddle.net/w49x9f1a/ tesztoldalt, egyszer hagyományosan a Chrome-ból, egyszer pedig inkognitó módban.

Ha máskor is tudni szeretne a Chrome böngésző újításairól, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.