Tech hvg.hu 2019. április. 11. 16:33

Csinált egy böngészőt a Mozilla a Windows 10-re, de nem használhatja mindenki

A Mozilla fejlesztői 2018 nyara óta dolgoznak a különleges Firefoxon, aminek végre megjelent a beta verziója.

A Qualcomm az elmúlt időszakban már nemcsak a mobilos világra fókuszált, a Windows 10-et futtatót számítógépek számára is készítettek processzort. Legutóbb 2018 nyarán, amikor a Snapdragon 850-et jelentették be. Ezeknek a gépeknek az igazi lényegét az adja, hogy a megszokottnál jóval tovább képesek kibírni egyetlen feltöltéssel: akár 25 óráig is, függően persze az akkumulátor és a kijelző méretétől.

Bár ezek a típusú laptopok egyelőre nem tudtak áttörést elérni a felhasználóknál (vagyis a vásárlók még mindig inkább a "klasszikus" gépeket választják), ez nem jelenti azt, hogy a szoftvergyártók ne gondolkodnának bennük. A Mozilla például most jelentette be, hogy elkészítette a Windows 10-et futtató, a Qualcomm processzorral ellátott gépek számára a Firefox béta verzióját.

A bejelentés persze annak fényében nem meglepő, hogy a Mozilla már 2018 nyarán, a 2018 Tech Summit nevű eseményen is arról beszélt, hogy a Qualcomm nyolcmagos processzorán teszteli a böngésző korai verzióját. Az akkori eredmények igen biztatók voltak, és a jelek szerint mostanra beérni látszik a munka gyümölcse. A fejlesztéshez a Firefox Quantum alapjaira építkeztek.

Akinek már olyan gépe van, amiben a Snapdragon 850-es dolgozik, az innen tudja letölteni a böngésző beta verzióját.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.