A bálnák eredetileg szárazföldi patás állatok voltak, majd egyre inkább alkalmazkodtak a vízi élethez.
43 millió éves, négylábú bálna maradványait találták meg kutatók Peruban – írja a BBC, amely egy rajzot is bemutat arról, hogy hogyan nézhetett ki az állat.
A mintegy 4 méter hosszú emlősállatnak úszóhártyás lábai voltak, és egy hosszú farka is, és a tengeri életmód mellett képes volt szárazföldön is járni, nagyjából mint egy vidra vagy egy hód.
A fosszíliákat 2011-ben találta egy nemzetközi kutatócsoport, és Peregocetus pacificusnak nevezték el a lényt, arra utalva, hogy ez egy olyan bálna volt, amely elérte a Csendes-óceánt.
A kutatók szerint az első bálnák ugyanis Dél-Ázsiában alakultak ki mintegy 50 millió évvel ezelőtt, és ahogy a testük egyre jobban alkalmazkodott a vízi életmódhoz, egyre távolabb tudtak úszni, így jutottak el Amerika partjaihoz is. A Peruban talált fosszíliák azért is érdekesek, mert nem találtak még ilyen teljes mintát Indián és Pakisztánon kívül.
A tudósok szerint a bálnák eredetileg kis szárazföldi patás állatok voltak, majd részben vízi életmódra váltottak, és végül kialakultak a mai kék bálnák.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.