Amerikában jó ideje azzal "szórakoznak" a játékosok, hogy bosszúból egymásra hívogatják a rendőrséget, egy 2017-es ügy azonban tragédiával végződött.
A bűnösség tavaly őszi megállapítása után most jogerős ítéletet hozott egy 2017-es ügyben a Los Angeles-i bíróság: a két éve egy ártatlan ember halálával végződő telefonbetyárkodás miatt 20 év börtönre ítélték a rendőröket félrevezető Tyler Barrisst – jelentette az AP hírügynökség. Társai felelősségre vonása még folyamatban van.
A most 26 éves Barriss egy Amerikában súlyos társadalmi problémának minősülő "játék", illetve "ugratás", a swatting miatt kapott hosszú évekre szóló börtönbüntetést: ez az a jelenség, amikor a Call of Duty (vagy tulajdonképpen bármilyen más program) közben elharapódzó hangulat miatt a felhasználók rohamrendőröket küldenek a másikra, jellemzően kamu indokkal.
Barrisséknél egy 1,5 dolláros (430 forintnak megfelelő) fogadás elvesztése verte ki a biztosítékot, amely miatt az akkor 24 éves férfi tárcsázta a rendőröket. Csakhogy a másik játékos nem a saját címét adta meg, így Barriss egy kétgyerekes kansasi családapához riasztotta az egyenruhásokat. Ebből lett a tragédia. Barriss azt állította a telefonban, hogy a címen található férfi embert ölt, és rendkívül veszélyes. A kansasi Andrew Finch azonban nem követett el semmit.
[Agyonlőttek egy 28 éves ártatlan férfit, miután Call of Duty-játékosok "ugratták" a rendőröket]
Barriss eleinte tagadta bűnösségét, de aztán egy vádalku keretében végül mindent elismert. Büntetését a férfi korábbi ügyei is súlyosították, Barriss ugyanis nem egyszer azzal hívta fel a rendőrséget, hogy valaki bombákat helyezett el egy iskolában, egy tévéstúdióban, illetve bevásárlóközpontokban, a bejelentések azonban mind hamisak voltak.
Az áldozat családja szerint Barriss elnyerte méltó büntetését, így elégedettek az ítélettel, azonban Finch testvére szerint a halálos lövést leadó rendőrt is felelősségre kellene vonni. A kommandós elmondása alapján azt hitte, hogy Finchnél pisztoly van, a családapa azonban fegyvertelen volt.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.