Százegy tengeri teknős tetemét fedezték fel a dél-mexikói Guerrero szövetségi állam part menti területein. A kutatók szerint nem emberi tevékenység okozta a vesztüket, más miatt pusztultak el.
A helyi környezetvédelmi hivatal csütörtöki közleménye szerint a hüllők már bomlásnak indultak, amikor rájuk találtak. A 101 példány között 14 olajzöld fattyúteknős (Lepidochelys olivacea) volt.
A nyomozók nem találtak arra utaló "jelet vagy nyomot", hogy emberi tevékenység, halászháló vagy horgony lenne a felelős a teknősök pusztulásáért, ezért arra következtetnek, hogy a halálos algavirágzás okozhatta a vesztüket.
A hüllőtetemeket hat község, Cuajinicuilapa, Copala, Acapulco, Coyuca de Benitez, Tecpan de Galeana és Zihuatanejo strandjain fedezték fel.
A világ több mint 1200 állatfaját fenyegeti a kihalás élőhelyeik több mint 90 százalékában egy új kutatás szerint. A vadállatokért küzdő brit Born Free alapítvány vezetője pedig azt állította, egy évtizedük sincs már hátra a tigriseknek, ha nem cselekszünk gyorsan.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.