Tech hvg.hu 2019. február. 12. 17:33

Szupercsapatot toboroz a Google, az Intel, a Qualcomm és az Nvidia emberei is benne vannak

A Google új mérnökcsapatot állít össze, hogy saját fejlesztésű processzorokat tudjon készíteni. A székhelyük Indiában lesz.

Az elmúlt években egyre több nagy tech vállalat gondolta úgy, hogy az eddigiekkel ellentétben inkább saját processzorokat fejleszt és szerel be eszközeibe. Így tett korábban az Amazon és az Apple, erről döntött 2018-ban a Facebook, de a Google-t sem szabad kihagyni a sorból. A keresőóriás a jelek szerint az eddigieknél még nagyobb erőket mozgósít a saját processzor fejlesztésére.

A Reuters beszámolója szerint a Google egy új mérnökcsapatot hozott létre az okostelefonokba és az adatközpontokba szánt processzorok megtervezésére az indiai Bengaluruban. A legalább 16 mérnök között találunk az Nvidiától, az Inteltől és a Qualcommtól átszerződött szakembereket is. A Google egyelőre nem kommentálta az értesülést.

A létszám ugyanakkor még nem teljes, a Google ugyanis jelenleg 13 pozícióra vár munkatársakat Bengaluruban. Ez viszont még így is csak a kezdetet jelenti, mert ha beválik a cég elképzelése, a fejlesztői csapat több száz főre is duzzadhat. Ebben az esetben pedig a Google végleg elbúcsúzhat a Qualcomm processzoraitól.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.