Tech hvg.hu 2019. január. 22. 11:03

Ez lehet a Samsung Galaxy S10 titkos fegyvere

Egy új funkció került elő a legdrágább Galaxy S10 tippelt fegyvertárából. Ez a jellemző alapjaiban változtathatja meg a felhasználó és telefonja kapcsolatát.

A Life Pattern (élet mintázat) nevet kapta egy újonnan felfedezett funkció, amelyik a legdrágább Galaxy S10, a Galaxy S10 X fegyvertárát gazdagítaná. Ez az a modell, amelyik már az 5G-s hálózatokat is támogatja, persze csak ahol és amikor azok rendelkezésre állnak.

A Galaxy S10 X igazi nagyágyú lesz. 6,7”-es Super AMOLED-kijelzőt kap, négy kamera lesz a hátoldalán, kettő az előlapján, és legalább 10 GB-nyi RAM dolgozik benne. A belső tárhely 1 TB, az akku pedig 5000 mAh-s. Az X betű egyébként utalhat a Galaxy S sorozat 10. évfordulójára, de vannak, akik az eXperience (tapasztalat) vagy az eXpand (kiszélesít) szavakat is emlegetik.

Az említett Life Pattern mesterséges intelligencián alapulna, és a felhasználó szokásai (mintázata) alapján, azaz viselkedéselemzéssel automatizálna bizonyos funkciókat, és beállítaná például a processzor teljesítményét. Többé már nem a felhasználó alkalmazkodna a telefonjához, hanem a készüléke alkalmazkodna hozzá. A Samsung egyébként az okostelefon-használat egy egészen új módjaként látja (és minden valószínűség szerint láttatja majd) ezt a jellemzőt. Most már csak az a kérdés, hogyan fog a gyakorlatban szerepelni ez a funkció, ha ugyanis hibátlanul, akkor valóban fontos újításról beszélhetünk.

Samsung

A február 20-i Unpacked eseményen (pár nappal az MWC mobilos szakkiállítás előtt) feltehetően három Galaxy S10 modellt (Galaxy S10 E, Galaxy S10, Galaxy S10 Plus) ismerhetünk majd meg (és esetleg az összehajtható Galaxy Foldot), a Galaxy S10 X-re egy kicsit még várni kell.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.