Tech hvg.hu 2018. december. 20. 19:03

Jön a funkció, amely védőpajzsot rak a Windowsra és a gépen tárolt fájlokra

Windows Sandbox néven új funkcióval bővíti 10-es operációs rendszerét a Microsoft. A szolgáltatással a kétes forrásból származó alkalmazások lesznek futtathatók, de a gépen őrzött dokumentumoktól és fájloktól elzárt környezetben.

Akik munkára is használják számítógépüket, bizonyára keveredtek már olyan helyzetbe, hogy megbízhatatlan forrásból származó programot kellett futtatniuk. Ez mindig kockázatos, hiszen veszélyes fájlokról is szó lehet, amik kárt tehetnek a gépen tárolt adatokban, rosszabb esetben pedig a kompúterben is.

A Microsoft is tudja ezt, ezért állt elő egy új funkcióval, amely védőbúrát emel a Windows és fájlaink köré, ha olyan szoftvert futtatnánk, amelyet nem találunk biztonságosnak. Mindennek neve is van már: Sandbox néven hirdeti a vállalat.

Microsoft

A szolgáltatás a Windows 10 Pro és Windows 10 Enterprise kiadások részeként lesz elérhető, lényege pedig, hogy indításakor a Windowson belül egy új, ideiglenes asztali környezet jön létre, ahol kockázatmentesen bonthatók ki a kétes forrású fájlok. Mivel a Sandbox zárt módon, egy virtuális géphez hasonlóan működik, az abban elindított programok nem férnek hozzá a rendszer más részeihez. Ráadásul ideiglenes környezetről van szó, így a Sandbox bezárásakor minden ott megnyitott dolog törlődik.

Az újdonságból várhatóan jövőre lesz mindenki számára elérhető verzió. A Sandbox használatához legalább 4 GB RAM-ra és 1 GB szabad tárterületre, továbbá minimum két processzormagra van szükség.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. május. 13. 20:00

Megvesztegetés, extra lábtérrel: etikai, jogi és nemzetbiztonsági szempontból is durván aggályos Trump katari ajándékrepülője

Az amerikai elnök szerint nemhogy az égvilágon semmi gond nem lenne azzal, ha elfogadná a katari királyi család repülőgépét ajándékba, de egyenesen hülye lenne, ha visszautasítaná az ajánlatot. Trumppal viszont most még a saját közössége sem ért egyet egyhangúan, ráadásul az elnöki különgéppé álmodott magánrepülő egy szakértő szerint valójában kémelhárítási rémálom. És nem a fedélzeti “kemencekecske,” miatt, bármi is legyen az.