Tech hvg.hu 2018. november. 26. 16:03

Megint változott a Messenger, és könnyen lehet, hogy ez az őrületbe kergeti majd

Néhány hete már a megújult Messengert használják a facebookozók, ám a jelek szerint nem az volt a végső változat: időközben kijött egy újabb verzió, ami nem kevés kellemetlenséget is hozott.

Október 1-től kezdte bekapcsolni a felhasználóknál a Messenger új kinézetét a Facebook, amit annak szellemében készítettek, hogy az üzenetküldés áttekinthető felületen történjen. Az újdonságok egyike a fekete-fehér alapú megjelenés, illetve a menüpontok számának csökkentése volt.

Olvasónk, illetve kollégánk tapasztalatai azonban azt mutatják, hogy az a felület sem volt még véglegesnek mondható, a napokban ugyanis újabb változat jött: az alapok nem változtak, a különbség annyi, hogy a szövegmező alatt egy újabb sáv is látható. Erről van szó:

hvg.hu

És épp ez a gond: bár a három pontra bökve elrejthető újdonságról van szó, a Messenger alapból látható módon kínálja fel. Kifejezetten zavaró dolog ez, az ember ugyanis önkéntelenül valamelyik másik gombot nyomja meg, valahányszor üzenetet írna.

A gombok a különböző chates funkcióhoz tartozó parancsokat jelölik (a szavazás, játék és a beilleszthető gifek is kaptak egyet), számuk pedig aszerint változik, ki hogyan beszélget a másikkal. Ha csoportos chatről van szó, alapból többet kínál fel a Messenger, ha viszont ketten üzengetnek, már csak három jön elő. A pluszjelre nyomva további parancsok hozhatók elő.

Az újdonság egy héttel azután kezdett megjelenni, hogy a magyar felhasználóknál múlt hétfőn komoly probléma támadt a Messenger asztali verziójánál. Ezt egy napra rá a Facebook asztali felületének leállása követte.

Ha máskor is tudni szeretne a Facebook változásairól, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. március. 31. 20:15

„A válásra nem szabad úgy gondolni, mintha szörnyűség lenne, a szörnyűség a rossz kapcsolat”

A magyar társadalom még mindig erősen hiszi, hogy a házasságban élők boldogabbak, ezzel együtt a gyerekek egyharmada házasságon kívül születik, még ha ezt a döntéshozók nem is hajlandók tudomásul venni. Miért adják egyre többen válásra a fejüket ötvenes-hatvanas, sőt hetvenes éveikben? Melyek a leggyakoribb válóokok, és hogyan hat vissza a szegénység a házasságok tartósságára? Ezekről is beszélgettünk Tóth Olgával, a Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézetének munkatársával.