Felesleges bármilyen jelentőséget tulajdonítani a követők számának a Twitteren, azoknak az időknek már vége – nem más fogalmazta meg így a véleményét, mint maga a Twitter első embere.
Jack Dorsay, a Twitter vezérigazgatója szerint nemcsak hogy felesleges, hanem kifejezetten hiba bármilyen jelentőséget tulajdonítani a követők számának az oldalon, mi több, nekik is újra kell gondolniuk az egészet.
Mindezt Új-Delhiben mondta el, hozzátéve, hogy abban az időben, amikor a csapat kiemelte ezt a jellemzőt, nem gondolkoztak túl sokat rajta, mint ahogy arra sem gondoltak, mi jöhet a jövőben. Azt szerették volna, hogy a felhasználók kövessék egymást, és bárki bárkit követhetett. A követők számát akkoriban fontosnak tartották, és egy picivel nagyobb betűmérettel ki is emelték. Később viszont ebből adódtak a problémák.
A követők száma lassan önálló életre kelt a Twitteren, s minden arról szólt, kinek, hány követője is van. A felhasználók éveken keresztül gondolták úgy, hogy a Twitter ellenőri, valósak-e a követők, miközben Twitter-botok hada ontotta a hamis követéseket. Nem véletlen, hogy nyáron emiatt óriási tisztogatásba kezdtek az oldalon, aminek az egyik nagy áldozata a Twitter saját fiókja (@Twitter) lett.
Ha valaki azt látja, hogy mindössze öten követik a Twitteren, akkor ez ösztönzőleg hathat rá, hiszen növelni szeretné követői számát. Ez – mondja Dorsay – még igaz is lehetett 12 évvel ezelőtt, ma viszont teljesen más a helyzet. Sokkal fontosabb e mutatónál az értelmes beszélgetések száma a Twitteren azaz hogy hányszor kap valaki valamilyen hozzászólást, reakciót a bejegyzésére, milyen „beszélgetések” alakulnak így ki.
Dorsay szavai egyébként egybecsengenek a korábbi vezérigazgató, Ev Williams gondolataival, aki ugyancsak úgy nyilatkozott, hogy a követők számlálása végső soron káros. Ehhez azért azt is hozzátette, hogy könnyű mindezt így, visszatekintve mondani, azonban annak idején sok ilyesfajta ötlet járult hozzá a platform növekedéséhez, és ha nem tették volna ezt annak idején, akkor lehet, hogy valaki más megcsinálta volna egy sokkal dominánsabb platformot építve.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.