Tech hvg.hu 2018. november. 11. 08:03

Ez az ingyenes böngésző megvédi attól, hogy mások lekövessék a neten

A biztonságra helyezi a hangsúlyt ez az ingyenes kis böngésző, amely ujjlenyomat, Face ID és hagyományos, jelszó általi védelmet is kínál használója számára, a netes nyomon követést használó szolgáltatásoknak pedig egyáltalán nem kegyelmez.

A Keepsafe neve valószínűleg ismerősen cseng majd olvasóink számára, hiszen az azonos elnevezéssel rendelkező cég nem először hívja fel magára a figyelmet: korábban egy tetszetős fotómegosztó appot fejlesztettek, most pedig – ismét a biztonságot szem előtt tartva – egy vadonatúj böngészőt készítettek, amely üdítő meglepetésnek hat a jellemzően három vállalat uralta piacon.

Az Androidra és iOS-rendszerű készülékekre is elérhető program már az első megnyitást követően jelzi, hogy a böngészés során blokkolja a különféle szolgáltatások általi lekövetést, így lépjünk bármilyen (nyilván megbízható) oldalra, adatainkhoz garantáltan senki nem fér majd hozzá. Zouhair Belkoura, a mögöttes cég vezérigazgatója szerint a vállalatok nagyrésze csak látszólagosan törődik azzal, hogy kellő figyelmet fordítson a biztonságra, a valódi védelem pedig jellemzően elmarad.

Részben ezért is tervezték úgy böngészőjüket, hogy az a hagyományos, tehát jelszavas védelem mellett az egy (vagy két) lépcsőfokkal komolyabbnak tűnő biztonságot, az iPhone X-szel bejött Face ID-s és ujjlenyomat általi feloldást is kínáljon, ha nem szeretnénk, hogy bárki meglássa, milyen tartalmú oldalakat olvasgatunk épp.

KeepSafe

A böngésző emellett minden mással rendelkezik, amely a neten való szörföléshez csak kellhet: a megnyitott lapok között gyorsan váltogathatunk, sőt, egyszerre akár többet is nyitva tarthatunk, amelyeket a program jobb felső részén található számra (ez jelzi, pontosan hány van nyitva) pöccintve lehet behívni. A plusz jelet megérintve pedig újabbakat adhatunk hozzá.

KeepSafe

A program egyébként kimondottan gyors és tapasztalataink szerint több (értsd: öt) nyitva tartott lapnál sem lassul be, amely kimondottan előnyös tud lenni, ha egyszerre sok helyen kutatunk információk után. Pláne táblagépről. További érv lehet az is, hogy a fejlesztők nem bonyolították túl, felülete letisztult, így tényleg csak azt látja az ember, amire szükség van, semmi nem zavar be.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Élet+Stílus Nemes Nikolett 2024. december. 28. 18:00

Pisszeghet, sípolhat, szisszenhet és pöföghet a befőttesüveg, de pont ez a jó: így  fermentáltunk savanyú káposztát

Csodás vitamin- és tápanyagbombával kényeztethetjük a mikrobiomunkat a téli ínség idején, ha fermentált ennivalókat fogyasztunk. Többek között savanyú káposztát is készíthetünk ezzel a módszerrel – elmondjuk, hogyan érdemes csinálni lépésről lépésre, mit kell tudni a sózásról, fűszerezésről, hogyan kombináljuk az alapanyagokat, és mire figyeljünk különösen az erjesztés során.