Titkos mesterséges intelligencián dolgozik az OpenAI, úgy érvelhet, mint egy ember
Az OpenAI Strawberry kódnéven futtatja a legújabb projektjét, amit nagyon próbál titokban tartani, ám láthatólag nem sikerült. De még így is keveset tudni róla.
Az OpenAI Strawberry kódnéven futtatja a legújabb projektjét, amit nagyon próbál titokban tartani, ám láthatólag nem sikerült. De még így is keveset tudni róla.
Elkészült az eddigi legátfogóbb globális felmérés arról, milyen hatással van az emberre, ha internetezik.
Egy közel húsz évnyi időszakot átfogó elemzésből kiderül, hogy a korábbi hiedelmekkel ellentétben valójában nincsen jelentős negatív mentális hatása a rendszeres internetezésnek.
A New York-i Egyetem kutatói szerint ha valaki idősebb korában mértékkel, de rendszeresen internetezik, az akár felére is csökkentheti a demencia kialakulásának kockázatát.
Az interneten a felhasználók tevékenységét nemcsak a sütik (cookie-k) segítségével követik nyomon a weboldalak, hanem az IP-címükkel is összekötik azt. Ezt akadályozza majd meg a Chrome böngésző.
A jelek szerint egyre gyakrabban veszi elő a kínai hatóság azokat a magánszemélyeket, akik VPN-t használnak. Nemrég egy programozó több tízmilló forintnak megfelelő pénzét kobozták el, de olyan is akadt már, akit börtönbe zártak. A cél a minél több pénz besöprése lehet.
Az elégséges internetről végzett kutatást a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH). Az eredmények számos érdekes részletre rámutatnak például arról, hogy hány gigabájtnyi mobilinternet és mekkora otthoni sávszélesség az, mely a magyarok szerint kielégítő.
A DataReportal digitális elemzőcég felméréséből arra is választ kaphatunk, mely országok vannak a toplistán a felhasználók számát, illetve a neten töltött időt illetően.
A közösségi platformok közül az Instagram a menő a 14-25 éves korosztálynál, de feljövőben van a TikTok, és akit ez a platform beszippant, az nagyobb eséllyel tölt naponta több mint 4 órát a neten.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) a Scores Group kutatócég segítségével mintegy 15 ezer fős mintán végzett kutatást azzal kapcsolatban, hogy milyen az internet magyarországi megítélése. A kutatásból kiderült, hogy mi mindentől félnek a hazai felhasználók, és az is, hogy mi az, amivel találkoztak is már a böngészéseik során.
Az új évben egyre több távközlési szolgáltató emeli meg a díjait, és egyre gyakoribbá válnak az olyan szerződési feltételek is, amelyek alapján a díjemelés automatikusan, az inflációhoz igazodva történik. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) azt javasolja az előfizetőknek, hogy kísérjék figyelemmel a szolgáltatók szerződésmódosításra vonatkozó értesítéseit, és ha a megváltozott feltételeket nem kívánják elfogadni, még a jogszabály szerinti határidőn belül éljenek a felmondási jogukkal.
Ha nem teszünk valamit, 2023 lesz az az év, amikor a nők elhagyják az internetet – írja a Wired magazin brit kiadása, miután összesítette azon felmérések adatait, melyek a nők internetes életét vizsgálják.