Míg az Egyesült Államokban (és nem csak ott) nemzetbiztonsági kockázatnak tartják a Huaweit, addig Európában szárnyal a kínai cég.
Miközben az amerikai kormány azt javasolja a polgárainak, hogy óvakodjanak a Huawei telefonjaitól, az állami megrendelésektől pedig kifejezetten eltiltották a kínai céget, és Ausztráliában is korlátozták a működését, addig kontinensünkön tárt karokkal fogadják a gyártó telefonjait. A Huawei meglepően gyors ütemben növeli részesedését Európában.
Az IDC adatai szerint a tavalyi első negyedévben is már az övéké volt az európai piac 11,4 százaléka, azonban a második negyedévben javítottak, s 13,5 százalékra tornázták fel magukat. A következő két negyedévben is szépítettek: 14, illetve 14,7 százalékra. Idén az első negyedévben már 16,6 százalékos volt a részesedés, a második negyedévet pedig 24,8 százalékkal zárták, azaz már majdnem az övék a piac negyede. Az IDC szerint ezért az imponáló ütemű növekedésért a P20 sorozat „okolható”.
A Huawei az Apple és a Samsung rovására tudott szépíteni, persze azért a piacvezető még mindig a Samsung. Azonban mind ő, mind az Apple kiszállításai csökkentek, igaz, ez utóbbi vállalat szépíthet még a szeptemberi iPhone-bejelentés után. A Samsung eredményei általában megugrottak az adott év második negyedévében a Galaxy S sorozat újabb tagja miatt, idén azonban elmaradt ez a kiugrás. Ha a Huawei tartani tudja ezt a tempót, akkor hamarosan az Európában legnagyobb számban értékesített telefonok gyártójává válhat, különösen, ha valóban az övé lesz az első összehajtható telefon.
Hasonlóan lenyűgöző a Xiaomi menetelése, ez a cég tavaly még sehol sem volt kontinensünkön, viszont ma már a negyedik legnagyobb beszállító, 4 százalékos piaci részesedéssel.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.