Tech hvg.hu 2018. augusztus. 29. 19:03

Jól jöhet: ez a fotónyomtató kisebb, mint az okostelefonja

Az alábbi, a Canon nevével fémjelzett fotónyomtató éppen olyan kompakt, mint az okostelefon, amelyhez kapcsolódhat.

Bár a digitális fotók korát éljük, egyre többen gondolnak nosztalgiával a kézben fogható fényképekre, nem véletlen, hogy reneszánszukat élik a fotónyomtatók. A Canon Zoemini nevű fotóprintere kitűnik ezek közül, kategóriájában ugyanis ez az eszköz a legapróbb. 118 mm x 82 mm x 19 mm-es méreteivel kisebb egy átlagos okostelefonnál, bár nehezebb (160 gramm) és vastagabb annál.

Canon

Tulajdonosának nem kell aggódnia amiatt, hogy kifogy a tinta a készülékből – ez egyébként a fotónyomtatók legnagyobb hátránya –, a Zoeminiben ugyanis nincsen tinta, sem patron, sem egyéb kellékanyag. A magyarázat: a printer ZINK (Zero ink, azaz nulla tinta) technológiájú fotópapírra nyomtat: a 2” x 3”-es (5 x 7,6 cm-es) papír felületén lévő festékkristályok aktiválódnak a nyomtatás során. Ebből persze az is következik, hogy ez a nyomtató csak ilyen papírral használható.

Canon

Ha valaki kevesellné a papír méretét, az a csempe funkció segítségével négy vagy kilenc nyomatból nagyobb képet is kreálhat. A nyomtató Bluetooth kapcsolaton keresztül csatlakozhat az okostelefonhoz, ahonnan már közvetlenül nyomtathat. Ehhez persze megfelelő alkalmazásra is szükség van: az ingyenes Canon Mini Print app szeptember 5-től tölthető majd le androidos és iOS-es készülékekre.

A mini fotónyomtató háromféle színben (fekete/palaszürke, fehér/ezüst, rózsaarany/fehér) érhető majd el.

Egy hasonló elven működő, csak a HP által gyártott készüléket nemrég mi is leteszteltünk. Itt olvashatja el, miként vizsgázik egy ilyen kis fotónyomtató.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.